Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Święty Ignucy odwiedzi Kraków

05-01-2009, 11:15

Richard M. Stallman - współtwórca ruchu wolnego oprogramowania - odwiedzi Kraków, aby wystąpić na konferencji IT Giants. Jest więc okazja do zobaczenia na żywo jednej z najbardziej barwnych postaci świata IT.

Jak zauważył LinuxNews.pl, Richard M. Stallman będzie specjalnym gościem drugiej edycji IT Giants Conference, która rozpocznie się 14 stycznia. Wstęp na konferencję jest wolny, ale trzeba się wcześniej zarejestrować.

Wystąpienie Richard Stallmana w agendzie konferencji nosi tytuł "Prawa autorskie kontra społeczeństwo w wieku sieci komputerowych". Znany hacker będzie mówił o tym, dlaczego prawo autorskie rozwinięte w czasach drukowanych gazet nie przystaje do dzisiejszych czasów i dlaczego należy obrać inny, nowy kierunek w dziedzinie ochrony praw autorskich.

Wystąpienie może być ciekawe, ale zapewne wiele osób zechce po prostu zobaczyć człowieka-legendę. Richard Stallman to jeden z twórców ruchu wolnego oprogramowania, założyciel Free Software Foundation oraz współtwórca licencji GNU GPL. Jako programista wsławił się stworzeniem takich narzędzi, jak edytor Emacs oraz kompilator GCC.

Stallman jest też znany jako popularyzator wolnego oprogrmowania o dość radykalnych i przez to kontrowersyjnych poglądach. Sam Stallman ma świadomość tego radykalizmu. Dawał temu wyraz w czasie niektórych wystąpień, przebierając się za św. Ignucego.

Oczywiście wystąpienie Stallmana to nie jedyny element konferencji IT Giants. W czasie tegorocznej edycji wystąpią także dr Grzegorz Nalepa z AGH (opowie o wolnym oprogramowaniu z perspektywy osobistej) oraz Grzegorz Gutmajer z Delphi Poland (będzie mówił o wolnym oprogramowaniu w użytkowaniu i rozwijaniu). Ponadto głos zabiorą: prof. Krzysztof Zieliński z AGH, prof. Marek Zaionc z UJ, prezes Onet.pl Łukasz Wejchert i in.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

AsianWeek już tylko online