Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wybór sukni ślubnej jest jednym z najważniejszych punktów na liście przygotowań do wesela. Warto zastanowić się nad wszystkimi możliwościami za pomocą, których można ją nabyć. Wiele zależy od wymagań panny młodej i zasobności portfela.

Nowa lub szyta na miarę

Moda ślubna stale się zmienia, więc jeśli panna młoda lubi podążać za trendami, z pewnością będzie poszukiwała czegoś nowego. Zakup nowej sukni ślubnej jest zwykle najdroższym wariantem. Oczywiście w każdej możliwości, wszystko zależy od tego co wymarzyła sobie klientka.

suknie ślubne 2021Kupując suknie ślubną warto zapytać, czy salon podejmie próbę jej ponownej sprzedaży, czy też wszystko zostaje na Twoich barkach. Być może Twoim marzeniem jest ją zatrzymać i spróbować ubrać za 25 lat. Ten wariant jednak jest rzadko spotykany, bo mało kto przetrzymuje przez ćwierć wieku suknie ślubną. Nie warto liczyć na to, że córka czy synowa będzie miała taki sam gust lub narzucać jej ubranie sukni matki/teściowej sprzed lat, aby zapoczątkować jakąś tradycje. Jeżeli salon nie pomaga w sprzedaży, należy liczyć się z tym, że sprzedaż sukni może trochę potrwać. Nie łatwo znaleźć (zazwyczaj w pobliżu) drugiej osoby z podobnym gustem i co ważniejsze, z rozmiarem! Jest to, poza ceną, największy minus kupna nowej sukni lub zlecenia uszycia na wymiar. Chociaż w przypadku szycia nie zawsze przyjdzie klientce dużo zapłacić.

Druga strona medalu - kupno sukni używanej

Gdzieś na drugim biegunie względem zakupu czy uszycia nowej sukni, jest kupienie od kogoś sukni używanej. Wady i zalety są tu podobne jak w punkcie wyżej, tyle że odwrócone.

Poszukiwania często zajmują sporo czasu, suknie ślubne 2021 – najnowsze suknie sprawdź na annakara.com) są przeróżne i jeśli panna młoda jest wymagającą osobą to mogą być trudne. Atutem tej formy jest cena. Często za niewielkie pieniądze można nabyć na prawdę piękną kreację. Decydując się na ten wariant warto zastanowić się, czy ma się wystarczająco cierpliwości i chęci by szukać tej jedynej.

Wypożyczenie

Wypożyczenie sukni ślubnej jest jednym z najpopularniejszych wariantów. Cenowo leży gdzieś po środku między zakupem nowej a odkupieniem używanej. Wypożyczając suknie ślubną z pewnością nie trzeba się martwić o to, co z nią zrobimy po weselu. Przy podpisywaniu umowy warto zapytać o wszelkie szczegóły związane z okresem wypożyczenia. Czy suknia będzie wyprana, czy może ta kwestia leży po stronie klientki. Zarówno przed wypożyczeniem jak i przed oddaniem. Co jeśli suknia zostanie uszkodzona? Jaka jest kara, jakie są procedury. Wiele zależeć będzie od wybranego salonu, chociaż zwykle salony są bardzo pomocne i nie robią młodym pannom pod górkę.

Sposobów na zdobycie tej wymarzonej sukni jest wiele, dlatego warto się zastanowić, który najbardziej odpowiada przyszłej pannie młodej. Każda z par ma też inną sytuację finansową i rodzinną. Wiele czynników gra ważną rolę przy organizacji przyjęcia weselnego, które jest dużym obciążeniem psychicznym. Warto czasami podejść do sprawy z dystansem by nie stracić zdrowia. W końcu w tym wszystkim chodzi o to, by przyrzekać sobie miłość w gronie najbliższych osób.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. DALL-Efot. DCStudiofot. Freepikfot. vecstockfot. Freepik

Tematy pokrewne:  

tag suknie ślubnetag nols