Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Drużyna studentów Uniwersytetu Warszawskiego regularnie zgarniająca pierwsze nagrody w mistrzostwach w programowaniu zespołowym, nie zawiodła również w tym roku. W miniony weekend studenci ci ponownie wygrali Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (Central European Programming Contest).

W dniach 9-11 listopada w Pradze drużyna z wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego pod opieką profesorów Krzysztofa Diksa i Jan Madeya spisała się jak zwykle znakomicie pozostawiając w tyle wszystkich oponentów i wygrywając mistrzostwa.

To nie pierwsze ich zwycięstwo w tym roku. Ta sama drużyna, w składzie: Marek Cygan, Marcin Pilipczuk i Filip Wolski, w marcu br. wygrała Międzynarodowy Akademicki Konkurs Programistyczny (ICPC), a dwa tygodnie temu zdobyła pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym.

Uniwersytet Warszawski jest prawdziwą potęgą w programowaniu, nie tylko zespołowym. Studenci tej uczelni w 2003 roku stanęli na najwyższym stopniu podium Międzynarodowego Akademickiego Konkursu Programistycznego, natomiast w tym i ubiegłym roku pojawiali się na czołowych miejscach konkursu technologicznego Imagine Cup.

Drużyna, która zwyciężyła w Pradze, będzie reprezentowała swoją uczelnię w kolejnych finałach ICPC, które odbędą się w dniach 6-10 kwietnia 2008 r. w Kanadzie.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Blood Wars w Interii

Źródło: ATM S.A.Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data