Strona MSZ za miliony złotych

27-02-2009, 10:15

Ile może kosztować nowa strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych? Kilkadziesiąt tysięcy złotych? Kilkaset tysięcy? Nie. Ministerstwo jest w stanie zapłacić pół miliona euro, a jego przedstawiciele twierdzą, że będzie to niezła cena.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


MSZ ogłosiło przetarg na swoją nową witrynę. Według stacji RMF, nowa strona MSZ ma kosztować pół miliona euro. Zastąpi ona dotychczasową stronę MSZ, a także stronę poland.gov.pl oraz witrynę Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej.

Taka cena kształtuje się w połowie widełek, jakie przyjęło MSZ. Koszt przedsięwzięcia ma według resortu wynosić od 133 tysięcy do nawet miliona euro. Przedstawiciele Ministerstwa powiedzieli RMF, że koszt rozłoży się na trzy lata, a cena obejmuje nie tylko stworzenie nowego portalu, ale także bieżące opłaty miesięczne za jego utrzymanie. Firmy, z którymi będą prowadzone negocjacje, mają być wyłonione w ciągu miesiąca.

Kontrowersyjne są także warunki przetargu, który został już oprotestowany przez firmę IT Business Consulting Experts sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Firma ta zwróciła uwagę na to, że w przetargu mogą brać udział wykonawcy, którzy:

należycie wykonują lub wykonali w ciągu 3 ostatnich lat przed dniem wszczęcia postępowania (...) co najmniej 3 wdrożenia systemu odpowiadającego swym rodzajem przedmiotowi zamówienia (w zakresie aplikacji CMS) o wartości co najmniej 100 tys. zł netto każde.

Zdaniem protestującego taki zapis ogranicza udział w przetargu dla tych firm, które pomimo posiadania odpowiedniej wiedzy, zasobów i doświadczenia nie dysponują dokumentami potwierdzającymi oczekiwania MSZ. Ponadto według firmy wspomniany zapis można uznać za niekorzystny dla samego zamawiającego, gdyż "drastycznie obniża możliwość uzyskania korzystnej ceny".

MSZ już wcześniej zapowiadało modernizację swojej strony, m.in. po to, aby nie linkować do stron porno. Kto by wtedy przypuszczał, że będzie to tyle kosztować?


Źródło: MSZ, RMF


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.