Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Już 17 października rozpoczną się Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii. Oprócz przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu uczestnicy i zwiedzający targi zobaczą specjalną strefę dedykowaną młodym wynalazcom.

Inno-Tech Expo Kielce

Pomysłodawcą i organizatorem strefy jest Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Będzie to miejsce, w którym zostaną zaprezentowane rozwiązania, pomysły i wynalazki stworzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Są one wynikiem prowadzonych prac badawczych, mających charakter usprawniający, technologiczny lub konstrukcyjny przy zaangażowaniu i pomocy kadry dydaktycznej. Ze względu na swój innowacyjny charakter zyskały one uznanie w trakcie różnych olimpiad i konkursów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Wiele z tych rozwiązań ma w sobie potencjał pozwalający na komercjalizację i praktyczne zastosowanie.

Intencją organizatorów jest wyszukiwanie i promowanie prac stworzonych przez młodych, kreatywnych ludzi, których talent i praca mogą posłużyć innowacyjnemu rozwojowi nie tylko regionu świętokrzyskiego. Celem działania jest również stworzenie możliwości nawiązania współpracy szkół i środowiska biznesowego przy opracowywaniu wspólnych pomysłów i rozwiązań w ramach Świętokrzyskiego Systemu Innowacji. 

W ramach działalności Strefy organizatorzy zapraszają do skorzystania ze specjalnie przygotowanego miejsca do rozmów w przyjaznej, sprzyjającej atmosferze.

Poniżej przedstawiamy kilka z trzynastu wynalazków, które zobaczymy na targach Inno-Tech Expo.

Zespół Szkół w Ożarowie przedstawi m.in. wypalarkę plazmową. Urządzenie jest przeznaczone do cięcia za pomocą palnika plazmowego blach o grubości do 15 mm. Składa się z części elektronicznej, mechanicznej oraz specjalistycznego oprogramowania. Wykonana praca może być wykorzystywana do celów dydaktycznych, ponieważ pomoże uczniom zrozumieć budowę, zasadę działania oraz sposób programowania maszyn CNC. Może być również wykorzystywana do celów produkcyjnych. Twórcy za ten pomysł zajęli I miejsce w finale krajowym Olimpiady Innowacji Technicznych 2013 

Zespół Szkół w Połańcu pokaże m.in. SAFE STEP – bezpieczną laskę dla niewidomych. Urządzenie jest wyposażone w układ automatycznie włączanego oświetlenia laski, zwiększający bezpieczeństwo, czujnik sygnalizujący zbliżanie się do przeszkody poprzez wibrację rękojeści oraz kółko prowadzące, ułatwiające korzystanie z laski osobom niewidomym z niedowładem ręki. Projekt zdobył złoty medal z wyróżnieniem na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „BRUSSELS INNOVA” 2012, I miejsce w konkursie „Młody Wynalazca” 2012 oraz był w finale telewizyjnego konkursu „Polski Wynalazek 2013”.

Urządzenie do przeprowadzania procesów obróbki cieplnej to jeden z projektów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zestaw składa się z pieca elektrycznego zasilanego napięciem 230 V/50 Hz, uniwersalnego mikroprocesorowego regulatora temperatury, rejestratora danych, czujnika temperatury typu K. Urządzenie jest przystosowane do pełnej automatyzacji przeprowadzanego procesu obróbki cieplnej, ustalania parametrów dostosowanych do danego typu obróbki, rejestracji danych oraz ich archiwizacji na dowolnym komputerze. Pozwala na praktyczne wykonanie doświadczeń związanych z obróbką cieplną w warunkach laboratoryjnych. Projekt zajął I miejsce na etapie wojewódzkim Olimpiady Innowacji Technicznych 2013.

Natomiast uczniowie Liceum Ogólnokształcące Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim pokażą projekt pt. Rowerem po energię. Głównym jego celem jest propagowanie ekologicznego stylu życia wśród ludzi każdego pokolenia, a także rozwój turystyczny i ekonomiczny regionu połączony z kształtowaniem świadomości ekonomicznej. Projekt składa się z: planu wypożyczalni rowerów, prototypu ekologicznej ładowarki przeznaczonej dla urządzeń multimedialnych posiadających złącze USB (ładowarka zamienia energię mechaniczną na energię elektryczną), projektu trasy rowerowej po powiecie ostrowieckim oraz projektu healthpointów - miejsc z prostymi urządzeniami do ćwiczeń, odpoczynku, posilenia się itp. Twórcy za ten pomysł otrzymali m.in. wyróżnienie w finale krajowym Olimpiady Innowacji Technicznych 2013.

 

Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii Inno-Tech Expo odbędą się w dniach 17-19 października 2013 r. w Kielcach.

Udział w targach zapowiedziało wiele międzynarodowych delegacji, m.in. ludzie nauki, inwestorzy i przedsiębiorcy z USA, Chin, Kanady i Ukrainy. Przyjadą oni do Kielc w celu nawiązania kontaktów biznesowych, transferu wiedzy i technologii lub rozpoczęcia wymiany handlowej.

Firmy zainteresowane prezentacją swoich usług i produktów podczas targów mogą jeszcze zgłosić chęć uczestnictwa. Szczegóły i kontakt na stronie:

http://www.targikielce.pl/innotech

Dziennik Internautów jest patronem medialnym wydarzenia.

Patronat honorowy nad targami objęły Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, PARP, Urząd Patentowy RP, Krajowa Izba Gospodarcza, Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydent Miasta Kielce.

Patronat branżowy nad wydarzeniem sprawują Stowarzyszenie Eksporterów Polskich, IAB Polska oraz Aula Polska. Pozostali patroni medialni targów to Pulsu Biznesu, Interia.pl, Magazyn Proseed, Mam Startup, Nowy Marketing, Marketing przy Kawie, Scientific American, Forbot, PAR, Retail360.pl, RetailTrends Polska, GoMobi.pl, 4Biznes.eu, Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Biznes2Biznes.com, E-biznes.pl, Egospodarka.pl, Android User.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *