Straszą podwyżkami OC w 2019? Dowiedz się, jak obniżyć cenę OC

30-11-2018, 11:33

Zakup ubezpieczenia samochodu wiąże się przeważnie z dość wysokimi kosztami. Pewnie, jak wielu kierowców, szukasz sposobu na obniżenie składki ubezpieczeniowej. Nie ma w tym nic złego, jeśli wiesz, gdzie szukać oszczędności. Zamiast naginać rzeczywistość i podawać ubezpieczycielowi nieprawdziwe informacje na swój temat w celu obniżenia składki, zobacz, jak możesz bezpiecznie zminimalizować koszty.

mat partnera

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczenia OC

Nie będziesz wiedział, czy wybrałeś najkorzystniejszą cenowo opcję, jeśli zdecydujesz się na ofertę pierwszą z brzegu. Przed podjęciem decyzji wykorzystaj kalkulator ubezpieczenia OC (np. kalkulator ubezpieczenia OC), który pokaże Ci, jakie masz możliwości do wyboru i w jakich granicach cenowych możesz zakupić swoje OC. Kalkulator przyniesie nie tylko namacalne oszczędności w domowych finansach, ale także oszczędność czasu, bo porównać oferty możesz bez wychodzenia z domu.

Dostosuj zakres polisy do swoich potrzeb

Chociaż zakres OC jest podobny w wielu TU, nie wszyscy ubezpieczyciele oferują np. wystawienie Zielonej Karty w cenie polisy. Ta przyda Ci się, gdy planujesz wyjazd za granicę. Jeśli nie zamierzasz opuszczać kraju, dokument ten nie będzie Ci potrzebny. Gdy ubezpieczyciel nie zapewnia wystawienia go w cenie ubezpieczenia, nie ma sensu dopłacać i mnożyć kosztów.

Znajdź aktualne promocje

Ubezpieczyciele od czasu do czasu prowadzą akcje promocyjne, dzięki którym zaoszczędzisz parę groszy lub otrzymasz dodatkową ochronę w przystępnej cenie. Już dokonując zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego przez internet możesz liczyć na pewną oszczędność. Poza tym firmy ubezpieczeniowe często oferują w pakiecie z OC np. ubezpieczenie nieruchomości z rabatem lub zniżki na polisę kolejnych pojazdów, jeśli posiadasz więcej niż jeden samochód.

mat partnera

Prowadź auto przepisowo

Nie od dziś wiadomo, że jazda zgodnie z przepisami drogowymi popłaca. Jest o wiele bezpieczniejsza i minimalizuje ryzyko wystąpienia kolizji. Jeżdżąc wolno i ostrożnie chronisz przede wszystkim swoje zdrowie i życie, ale także domowy budżet. Jeśli będziesz mógł pochwalić się długoletnią i bezszkodową jazdą, ubezpieczyciel na pewno obniży Twoją składkę. Zmniejszy się bowiem ryzyko spowodowania przez Ciebie wypadku, a tym samym wypłaty odszkodowania z Twojego OC.

Korzystaj ze zniżek współmałżonka

Jeśli nie posiadasz zbyt wysokich zniżek u ubezpieczycieli, np. dlatego, że dopiero zaczynasz swoją przygodę za kółkiem albo zdarzyło Ci się spowodować stłuczkę w czasie obowiązywania ostatniej polisy, wcale nie musisz wydawać majątku na ubezpieczenie OC. Być może jesteś w tej dobrej sytuacji, że Twój współmałżonek, z którym masz wspólnotę majątkową, zyskał już atrakcyjne, wysokie zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne, a Ty możesz z tych zniżek skorzystać.

Zdecyduj się na pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych

Z kalkulatora ubezpieczenia OC dowiesz się, jak cenowo przedstawia się polisa OC, a jak pakiet ubezpieczeń OC/AC lub innych. Często zakup kilku polis samochodowych u jednego ubezpieczyciela jest o wiele bardziej opłacalny. Za niewielką dopłatą, oscylującą wokół 200-300 zł, możesz mieć nie tylko obowiązkowe OC, ale także przydatne AC, chociażby w najniższym zakresie, lub ubezpieczenie NNW.

Ubezpieczyciele niejednokrotnie dołączają do OC ubezpieczenie minicasco lub ochronę opon. Możesz jednak zdecydować się np. na dokupienie do OC autocasco w wyższym zakresie, jeśli takiego potrzebujesz. Masz także możliwość łączenia tych polis z ASS oraz wspomnianym już NNW i zyskania kompleksowej ochrony za przystępną cenę.

Nie płać w ratach

Przy wysokich kosztach ubezpieczeń komunikacyjnych, sięgających przynajmniej kilkuset złotych, płatność w ratach pozwala przełknąć tę dużą kwotę. Jednak, jak to zwykle bywa w przypadku spłacania należności w ratach, całkowita kwota wydana na ubezpieczenie będzie wtedy nieco wyższa niż wówczas, gdybyśmy zapłacili składkę jednorazowo. Ubezpieczyciele doliczają bowiem odsetki w zależności od ustalonej liczby rat.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.