Steve Jobs pozytywnie o twórcy Facebooka

24-10-2011, 08:57

Założyciel Apple'a doceniał przede wszystkim, że Zuckerberg nie zdecydował się na sprzedaż witryny.

- Rozmawiamy o sieciach społecznościowych w liczbie mnogiej, ale ja nie widzę tutaj nikogo poza Facebookiem - relacjonuje słowa Jobsa jego biograf Walter Isaacson. - Tylko Facebook, oni to zdominowali.

Czytaj także: Steve Jobs udzielał rad swoim konkurentom

Na tym jednak pochwały dla twórcy społecznościowego giganta się nie zakończyły. Założyciel Apple'a miał powiedzieć również, że "podziwia Marka Zuckerberga" w związku z jego postawą dotyczącą prowadzenia firmy. Znam go tylko trochę, ale podziwiam go za to, że się nie sprzedał za chęć robienia korporacji. Podziwiam to bardzo - miał powiedzieć Steve Jobs.

Warto przypomnieć, że twórca korporacji z Cupertino udzielał również rad związanych z prowadzeniem biznesu założycielowi Google'a. Jednocześnie nie stronił od krytyki największych amerykańskich firm technologicznych. Microsoft nigdy nie miał nauk humanistycznych i sztuki w swoim DNA, to firma czysto technologiczna i po prostu tego nie rozumieją - powiedział Jobs. - Google jest takie samo. Po prostu tego nie rozumieją.

Steve Jobs w rozmowie ze swoim biografem dzielił się również przemyśleniami na temat życia i śmierci. Jak powiedział Isaacson, czasem wierzył on w istnienie ponadnaturalnych istot, a czasem czuł, że życie jest po prostu jak przełącznik. Klik i cię nie ma - miał stwierdzić Jobs. - Dlatego nie lubię umieszczać przełączników on-off na urządzeniach Apple'a.

Czytaj także: Apple pracuje nad własnym telewizorem


Źródło: CBS, Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy