Startupowcy porozmawiają o aplikacjach mobilnych na Akademii e-Biznesu

PATRONAT MEDIALNY 23-10-2014, 14:58

Już 28 października Fundacja Netcamp i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na Akademię e-Biznesu - wyjątkowe wydarzenie dla startupów w Szczecinie. Tematyka spotkania poświęcona będzie aplikacjom mobilnym.

Akademia e-Biznesu

Bartek Gola (SpeedUp Group) przedstawi swój przepis, jak budować w Polsce startupy technologiczne, Mikołaj Małaczyński (Legimi) opowie o mobilnej rewolucji na rynku e-booków, przyszłość rozszerzonej rzeczywistości na urządzeniach przenośnych pokaże Jan Filipowiak z Pastguide, a sukcesami i porażkami w monetyzacji aplikacji mobilnych podzieli się Arkadiusz Bujas ze StopanGo.

Akademia e-Biznesu to cykl wydarzeń, które odbędą się w 16 miastach Polski. Celem projektu jest edukacja z zakresu najnowszych trendów technologicznych oraz dyskusja na temat rozwoju społeczności startupowych przy wsparciu administracji publicznej i funduszy europejskich. Tegoroczna Akademia to nie tylko ciekawe prezentacje i dyskusje, ale również Okrągłe Stoły Innowacji -  spotkania liderów inicjatyw startupowych, lokalnych władz, uczelni oraz instytucji otoczenia biznesu.

- W ramach Okrągłych Stołów Innowacji będziemy rozmawiali na temat potrzeb startupów w Szczecinie, aby wypracować najlepsze formy współpracy oraz ich wspierania w regionie - mówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej "Netcamp"

Program:

1. Jak zbudować polską scenę startupową?- Bartek Gola, SpeedUp Venture Capital Group 

Jak budować biznesy technologiczne z Polski. Jak powinna wyglądać ścieżka sukcesu, jakie technologie, obszary i modele biznesowe są godne uwagi i dają największe prawdopodobieństwo sukcesu. Po pierwszej fascynacji startupami nadchodzi czas profesjonalizacji działań. Scena startupowa to tygiel globalizacji. Musimy znaleźć nasz pomysł na budowę dużych firm.

2. Mobilna rewolucja na rynku e-booków - Mikołaj Małaczyński, Legimi

Mikołaj opowie o tym, jak powstał pomysł na aplikacje mobilne i serwis Legimi. Podzieli się też doświadczeniami z burzliwej dyskusji wokół projektu zaraz po jego starcie. Będzie również o zaletach i wadach modelu subskrypcyjnego w kontekście sprzedaży treści cyfrowych w sieci.

3. Przyszłość rozszerzonej rzeczywistości na urządzeniach przenośnych - skalowanie startupa w przestrzeni AR - Jan Filipowiak, Pastguide

Rozszerzona rzeczywistość i sceny 3D. Oczekiwania użytkowników i inwestorów wobec Pastguide. Wątek unijny, czyli szlifowanie wniosku SME. Izraelski patent i wirtualny Paryż, czyli ciekawe przykłady z branży. Perspektywy technologiczne i Google Tango.

4. Monetyzacja aplikacji mobilnych - sukcesy i porażki - Arkadiusz Bujas, StopanGo

Celem prezentacji będzie pokazanie drogi rozwoju globalnej aplikacji mobilnej, która była dostępna na rynku w USA, Kanadzie i Australii. W przedstawionym case study - przeanalizujemy moment rozpoczęcia przygody z globalnym biznesem, szukania właściwej drogi rozwoju produktu, pozyskania inwestycji, zarabiania na aplikacjach mobilnych i współpracy z inwestorami w Polsce i zagranicą.

 

Spotkanie odbędzie się 28 października 2014 r. o godz. 17.30 w Lastadia Office/Business Link, ul. Zbożowa 4. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja na stronie http://web.gov.pl/zapisy/707_4281_rejestracja.html. Planowana jest również transmisja online na portalu web.gov.pl. Po prezentacjach organizatorzy zapraszają na networking, poczęstunek i branżowe rozmowy w kreatywnej atmosferze.

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero - holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031