Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

StarCraft II - rozgrywka za miliard dolarów

Dziennik.pl 26-07-2010, 10:22

Już jutro światowa premiera oczekiwanej od ponad dekady gry komputerowej „StarCraft II: Wings of Liberty”. To jedno z największych wydarzeń przemysłu rozrywkowego bieżącego roku.

Ze „StarCraftem II”, przygotowanym w wersjach na komputery PC i Mac, wielkie nadzieje wiążą zarówno oczekujący wysokich zysków przedstawiciele branży gier, jak i konsumenci.

„StarCraft” jest jednym z największych fenomenów w historii elektronicznej rozrywki. W tej branży większość produktów szybko odchodzi w zapomnienie. Tymczasem „StarCraft”, wydany 12 lat temu, nadal ma rzesze miłośników. Do dziś sprzedano ponad 11 milionów egzemplarzy tej gry, wciąż znajdują się nowi chętni. Więcej nabywców znalazła tylko seria „The Sims”, czyli symulator rodzinnego życia.

Uważa się, że „StarCraft II” ma szansę co najmniej powtórzyć ten wynik.

Również w Polsce nie brakuje chętnych do kupienia gry – choć gra w sprzedaży detalicznej kosztować ma 229 złotych, jeszcze przed premierą trafiła na szczyt listy bestsellerów Empiku. Na drugim miejscu znalazła się zaś edycja kolekcjonerska gry, za którą zapłacić trzeba blisko 400 złotych.

Więcej szczegółów na Dziennik.pl w artykule pt. StarCraft II - rozgrywka za miliard dolarów

Olaf Szewczyk

dziennik.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *