Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Spytaj Prezydenta o problemy informatyzacji (wideo)

23-09-2011, 12:54

Kancelaria Prezydenta udostępniła aplikację umożliwiającą zadanie pytania lub przedstawienie opinii. Najpopularniejsze z nich zostaną przedstawione podczas spotkania pn. „Siećpospolita”, które odbędzie się we wtorek, 27 września. W dyskusji weźmie udział Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Komputeryzacja państwa, informatyzacja szkół, porażki, sukcesy - do wyrażenia opinii na ten temat zachęca nas od dziś Kancelaria Prezydenta. Zaproszenie do dyskusji znalazło się na stronie Prezydent.pl, a specjalny formularz do zadawania pytań pojawił się na oficjalnym kanale prezydenta w YouTube - zob. Twoje pytanie do Prezydenta.

Aby zadać pytanie lub zamieścić komentarz, konieczne jest posiadanie konta YouTube. Pytanie trzeba wpisać do formularza (długość do 250 znaków) i opcjonalnie można dodać do niego film wideo opublikowany w YouTube. Poza tym można oddać głos na pytania zadane przez innych internautów.

Sześć najbardziej popularnych pytań i komentarzy będzie przedstawionych podczas spotkania "Siećpospolita" w Pałacu Prezydenckim. Głosowanie na poszczególne pytania zakończy się w poniedziałek. Dyskusja w Pałacu Prezydenckim rozpocznie się we wtorek o godz. 12:30. Transmisja online będzie dostępna na stronie www.Prezydent.pl.

Czytaj: Sejmometr pomaga przygotować się do wyborów (wideo)

W przypadku tej dyskusji od internautów będzie zależało, czy zadane pytania będą konstruktywne. Nie chodzi tylko o to, czy prezydent będzie w stanie odpowiedzieć. Czasem właściwie zadane pytanie może zwrócić uwagę polityka na ignorowany wcześniej problem lub pokazać mu jakieś zagadnienie od innej strony. Można też zadać tendencyjne pytanie, na które zostanie udzielona tendencyjna odpowiedź. Wówczas czas poświęcony na dyskusję można uznać za stracony. 

Obecnie za kwestie istotne dla polskich internautów można uznać nie tylko ogólnie pojętą informatyzację urzędów czy szkół, ale także regulacje w zakresie blokowania treści dostępnych w internecie, odpowiedzialności pośredników za przesyłane treści, praw autorskich w internecie, retencji danych i ponownego wykorzystania informacji z sektora publicznego. Nie bez znaczenia dla e-społeczeństwa są również takie zagadnienia, jak prawo telekomunikacyjne, inwestycje, wykorzystanie środków unijnych, e-administracja, wczesnoszkolna edukacja informatyczna, edukacja wyższa (w kontekście potrzeb rynku pracy) oraz badania naukowe i relacje nauki z biznesem. 

Od razu widać, że liczba interesujących zagadnień przekracza liczbę pytań od internautów, jakie zostaną zaprezentowane na konferencji. Mimo to warto dobrze się zastanowić, aby tych pytań nie zmarnować.

Poniżej zaproszenie do zadawania pytań, jakie w formie filmu opublikowała Kancelaria Prezydenta.

Czytaj: Strona krytykująca prezydenta Komorowskiego zamknięta po nalocie ABW


Źródło: Prezydent.pl


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031