Sprzęt marki Dyson za 9 zł? To oszustwo

14-12-2021, 12:20

Na Facebooku pojawił się rzekomy konkurs, w którym można kupić sprzęt marki Dyson za 9 zł. Aby wziąć udział w promocji, należy podać swoje dane osobowe i dane karty płatniczej, w celu potwierdzenia, że nie jest się robotem. W ten sposób włączamy na swoim koncie bankowym płatną subskrypcję. Od tego momentu z konta zostaje pobierana miesięczna opłata w wysokości 49,80 EUR.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Udział w konkursie wymaga podania danych karty? To oszustwo!

To oszustwo będzie powracało co jakiś czas. Zwłaszcza teraz, w czasie, gdy kupujemy prezenty świąteczne dla najbliższych. Dlatego zanim weźmiesz udział w jakimikolwiek konkursie, np. w mediach społecznościowych, zawsze najpierw sprawdź, czy faktycznie dana firma organizuje takie promocje. Zapoznaj się też koniecznie z regulaminem świadczenia konkursu/promocji. Kieruj się także zdrowym rozsądkiem, szczególnie w przypadku wyskakujących reklam na Facebooku.

Jeżeli włączymy taką subskrypcję, na samym początku należy wyzerować limity na karcie oraz ją zastrzec. Trzeba również skontaktować się z usługodawcą, u którego została włączona cykliczna opłata i poprosić o jej dezaktywowanie, a także usunięcie wszystkich danych osobowych. Próbujmy również wyegzekwować od usługodawcy zwrot pobranych środków, a przede wszystkim zachowujmy ostrożność, gdy jesteśmy proszeni o podanie danych do karty płatniczej. Jeśli nie uda nam się odzyskać pieniędzy od podejrzanego podmiotu, możemy w swoim banku zgłosić także reklamację typu chargeback do konkretnej transakcji.

Arek Tosek, CyberRescue

konkurs empik oszustwo

---

 

konkurs empik oszustwoSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.