Sprzęt marki Apple zagrożony. Nie pobieraj aplikacji spoza oryginalnego sklepu

17-02-2017, 07:27

Za ostatnimi atakami na urządzenia marki Apple stoi prawdopodobnie grupa hakerska powiązana z rosyjskimi służbami, uważają eksperci z firmy Bitdefender. Na ataki narażone są osoby, które pobierają aplikacje pochodzące spoza oryginalnego sklepu Apple.

Przestępcy opracowali narzędzia, które pozwalają im wykradać hasła i inne dane zapisane na dyskach oraz robić zrzuty ekranu. Kod o nazwie Xagent pozwala na niemal nieograniczony dostęp do komputerów ofiar. Specjaliści z Bitdefender, którzy wykryli ataki złośliwego oprogramowania stwierdzają, ze jest ono w stanie uzyskać zdalny dostęp do ogromnej ilości danych. Potrafi nawet przesyłać kopie zapasowe iPhone’a zapisane na dysku komputera. Hakerzy używali keyloggera – co oznacza, ze mogą mieć także dostęp do wszystkich serwisów odwiedzanych przez użytkownika.

Twórcami Xagenta jest prawdopodobnie APT28 – elitarna grupa hakerska, znana również pod nazwami Pawn Storm, Sofacy Group, Sednit. Podejrzewa się ich o największe ataki hakerskie przeprowadzone w ostatnich latach – między innymi włamanie na komputery amerykańskiej Partii Demokratycznej, czy atak na Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Eksperci z Bitdefender podejrzewają ich także o włamania do polskiego systemu bankowego.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag MacBooktag Mactag iPhonetag iMactag atakitag Apple
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy