Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Sprzedawali gips zamiast Viagry w internecie

10-06-2011, 22:21

Policja zabezpieczyła 24 tys. tabletek, które oferowano w sieci jako środki na potencję. Farmaceutyki były podrabiane, a ich sprzedawcy mogli w ten sposób zarobić nawet 7 mln złotych.

robot sprzątający

reklama


Sonda
Kupujesz w sieci farmaceutyki?
  • tak
  • nie
  • nie kupuję w ogóle przez internet
wyniki  komentarze

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji na trop grupy zajmującej się handlem farmaceutykami trafili w lutym tego roku. Pierwsze ustalenia umożliwiły zatrzymanie 25-letniego mieszkańca Warszawy. W bagażu mężczyzny oraz w jego mieszkaniu na warszawskim Ursynowie policjanci zabezpieczyli opakowania z 24 tys. tabletek na potencję.

Kolejne czynności pozwoliły potwierdzić, że farmaceutyki rozprowadzane były przez internet, trafiając do adresatów w paczkach. Odbiorców zachęcały do tego reklamy i atrakcyjne ceny, a klientów wyszukiwano przez specjalnie zakładane w tym celu strony. Aby ominąć prawo i utrudnić organom ścigania dotarcie do organizatorów procederu, domeny internetowe kupowane były nawet w Malezji.

>> Czytaj też: Oszukiwała, oferując używany sprzęt

Przeprowadzone postępowanie dało podstawę do zatrzymania w sumie 12 osób – mieszkańców Warszawy, Katowic i Szczecina. Zabezpieczono liczne dokumenty świadczące o przestępczej działalności. Funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli również konta bankowe i samochody należące do członków grupy.

Szczegółowe badania odnalezionych tabletek wykazały, że specyfiki te wyraźnie różniły się swym składem od oryginalnych odpowiedników. Wytwarzano je z surowców odbiegających od pierwowzoru, jako wypełniacz stosując między innymi gips. Ten jednak nie powinien zaszkodzić życiu lub zdrowiu.

Wszystkim zatrzymanym osobom przedstawiono już zarzuty prowadzenia wspólnie nielegalnej działalności. Podejrzani odpowiedzą za fałszowanie na dużą skalę znaków handlowych. Ponadto zarzucono im prowadzenie działań związanych z próbą ukrycia źródła nielegalnych dochodów. Za tzw. pranie brudnych pieniędzy grozi mężczyznom kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek złożony przez prokuratora gorzowski sąd podjął decyzję o aresztowaniu pięciu z nich.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Policja.pl



Ostatnie artykuły:

fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E