Sprawdzanie map na telefonie w czasie jazdy zabronione? I bardzo dobrze!

08-04-2013, 23:00

Nie tylko pisanie SMS-ów czy przeglądanie Facebooka w czasie prowadzenia auta może mieć tragiczne konsekwencje...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Kalifornijski sąd uznał, że sprawdzanie map na telefonie w trakcie prowadzenia auta jest równoznaczne z łamaniem prawa - tak samo, jak pisanie w tym czasie SMS-ów czy korzystanie z funkcji umożliwiających wykonywanie rozmów bez odpowiedniego zestawu głośnomówiącego.

Google Maps

Mandat za korzystanie z nawigacji?

Sonda
Korzystasz z nawigacji w telefonie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Steven Spriggs, którego policja ukarała za korzystanie z telefonu w trakcie jazdy, zdecydował się walczyć w sądzie o swoje prawa. Jak tłumaczył, urządzenie nie służyło mu do komunikowania się, a używał go po prostu jako nawigacji. W ten sposób Amerykanin chciał obejść prawo, które jednoznacznie zabrania wykorzystywania telefonu podczas prowadzenia pojazdów.

- Nasz przegląd prawa prowadzi do jednoznacznego wniosku, że przepisy mają sprawić, iż kierowcy będą narażeni na mniejszą liczbę elementów, które ich rozpraszają - tłumaczył sędzia W. Kent Hamlin. - To, czy telefon jest wykorzystywany do wykonywania rozmów, jako nawigacja, zegarek czy do wysyłania SMS-ów, nie ma większego znaczenia.

Kalifornijski sąd bardzo szeroko zinterpretował więc prawo, zauważając, że praktycznie każda interakcja z telefonem wymagająca oderwania rąk od kierownicy powinna być uznawana za naruszenie prawa. Choć tym razem nie udało się więc uniknąć mandatu, każdy kierowca przyzna, że korzystanie z jakiejkolwiek aplikacji podczas prowadzenia samochodu zdecydowanie negatywnie wpływa na bezpieczeństwo.


Źródło: DigitalTrends


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag SMStag rozmowytag nawigacjatag kierowcytag Kierowcatag Kaliforniatag GPS
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.