22 września wystartowała II edycja Narodowego Testu Języka Angielskiego, przygotowanego przez Onet.pl, TVN Lingua oraz Empik School. Tegoroczna edycja testu odbędzie się pod hasłem „Sprawdzamy błędy językowe Polaków”.
reklama
Test, przygotowany przez dydaktyków Empik School, składa się z czterech części, w których sprawdzane są umiejętności z zakresu rozumienia tekstu ze słuchu, gramatyki i słownictwa oraz komunikacji i tłumaczenia. Na rozwiązanie testu internauci mają 45 minut.
Po rozwiązaniu każdej części wyświetlana jest liczba poprawnie udzielonych odpowiedzi, a na koniec uczestnik otrzymuje całościowy wynik testu, jego interpretację oraz wykaz błędów. Test można rozwiązywać od 22 do 29 września. Po tym okresie test będzie jeszcze dostępny online przez 6 miesięcy - poinformował Dziennik Internautów Marcin Grządka z portalu Onet.pl
Wyniki pierwszych 8 dni testu zostaną zamieszczone 1 października na stronie:
Do testu może podejść każdy internauta. - Nie ma ograniczenia co do liczby podejść - wyjaśnił redakcji DI Marcin Grządka. - Przy tak ogromnej liczbie użytkowników nawet jeśli część z nich rozwiąże test kilka razy nie wpłynie to na wyniki. Poza tym nie ma nagrody, która skłaniałaby do konkurencji.
Pierwszy Narodowy Test Języka Angielskiego, przeprowadzony w ubiegłym roku, rozwiązało ponad 100 tys. internautów. Średni wynik osiągnięty przez uczestników to 27,1 punktów (na 45 możliwych punktów). Odpowiada to poziomowi B2 (poziom średniozaawansowany wyższy) według systemu Common European Framework, opracowanego przez Radę Europy, który definiuje poziomy znajomości języka obcego i określa standardy nauczania dla tych poziomów.
W systemie Cambridge odpowiada to zdanemu egzaminowi FCE, co - zdaniem organizatorów testu - potwierdza, że angielski wśród naszych internautów jest naprawdę na przyzwoitym poziomie.
W ubiegłorocznym teście nieco lepiej wypadli mężczyźni niż kobiety. W przypadku miejsca zamieszkania uczestników testu najlepsi z języka angielskiego okazali się mieszkańcy dużych miast – w miastach powyżej 500 tys. średni poziom zdających wynosił 29,2 punktów. W przypadku podziału wiekowego oraz poziomu wykształcenia najlepsze wyniki uzyskali internauci w wieku 20-35 lat, studenci i ludzie z wyższym wykształceniem - czytamy na stronach TVN Lingua.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*