Spotify jednak generuje duże sumy dla wytwórni płytowych

10-02-2011, 14:42

Popularny serwis muzyczny jest dowodem na to, że internet stwarza dla wytwórni płytowych duże szanse, a nie jedynie zagrożenie, które zdaniem branży rozrywkowej płynie ze strony piractwa.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Obecnie Spotify działa jedynie w kilku krajach, w tym Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji oraz Norwegii. Jak się okazuje, usługa na niektórych rynkach radzi sobie lepiej niż dobrze rozpoznawalna konkurencja.

>>Czytaj także: Gates ma powody by sprzedawać akcje Microsoftu

Sonda
Kupujesz muzykę w sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Spotify działa od października 2008 roku i umożliwia odsłuchiwanie ponad 4 milionów utworów. Muzyka przesyłana jest strumieniowo, a całość odbywa się za pośrednictwem odtwarzacza Spotify, który musimy zainstalować, by skorzystać z usługi. Dodatkowo utwory są zabezpieczone, by nie można było ich pobrać na dysk ani tym bardziej przenosić na inne urządzenia.

Jak donosi BusinessInsider, Spotify przynosi ogromne zyski wytwórniom płytowym. Co więcej, w Szwecji oraz Norwegii jest dla nich największym źródłem dochodów. Warto podkreślić, że nie chodzi tu tylko o zyski generowane w sieci, lecz ogólny dochód wytwórni.

Dane z rynku finlandzkiego również wyglądają niesamowicie. W ostatnim roku sprzedaż cyfrowej muzyki wzrosła tam o 87,5%, natomiast przychody z subskrypcji (głównie Spotify) aż o 1400%. Choć usługa odnosi duże sukcesy na europejskim rynku, start w Stanach Zjednoczonych jest utrudniony ze względu na spory licencyjne.

>>Czytaj także: Spotify generuje większe zyski niż iTunes w Szwecji


Źródło: BusinessInsider


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.