Sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej

04-12-2018, 14:29

Energia elektryczna, czy inaczej prąd. Można z pewnością stwierdzić, że jest stanowi on jeden z najbardziej zapotrzebowanych zasobów dwudziestego pierwszego wieku. Na skali światowej prąd jest na liście zasobów niezbędnych do życia na równi z wodą pitną i jedzeniem. Dlaczego tak? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.

Czy możesz wyobrazić swój dzień bez użycia ani jednego kilowata prądu, czyli brak oświetlenia, telefonu, komputera, mikrofalówki, lodówki, pralki, a nawet ogrzewania. Kotły centralnego ogrzewania stosowane w domostwach jedno czy wielorodzinnych najczęściej są na takie paliwa jak węgiel czy gaz, ale nie mniej ważny jest fakt, że dla pracy takiego kotła jest niezbędny także prąd.

mat partnera

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej, a niskie rachunki za prąd

Niezależnie od tego czy mieszkasz na wsi czy w dużym mieście, w mieszkaniu czy domu jednorodzinnym, rachunek za energię elektryczną jest zdecydowanie jednym z największych wydatków regularnych. Statystycznie rachunek za prąd w średnich lub małych przedsiębiorstwach, a także domostwach prywatnych wynosi około dwudziestu procent, czyli jedną piątą, wszystkich wydatków. Jest to niewiarygodnie duża kwota i często przyczyną tak dużego rachunku jest zły wybór sprzedawcy prądu.

Jeszcze jakieś dziesięć lat temu nie było możliwości wyboru od kogo kupować prąd. Wszyscy mieli z góry narzuconego monopolistę, który decydował o wysokości ceny za kilowatogodzinę. Od 2007 roku pojawiła się możliwość wyboru sprzedawcy, co spowodowało w wielu przypadkach obniżenie cen za energię elektryczną. Teraz sprzedawcy dopasowują swoje oferty tak by zainteresować nowych potencjalnych oraz kontynuować współpracę z już istniejącymi klientami.

Obecnie w Polsce można znaleźć około kilkudziesięciu sprzedawców energii elektrycznej, którzy konkurują między sobą ofertami. Odpowiednia analiza rynku umożliwia podpisanie nowej, bardziej korzystnej umowy, a w rezultacie obniżyć swoje rachunki za prąd.

Optymalizacja zużycia prądu - znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną

Duże rachunki za prąd to nie tylko wina wysokiej ceny spowodowanej podpisaniem umowy z niewłaściwym sprzedawcą, to także duże, a często po prostu nieefektywne, zużycie prądu. Jeśli chcesz otrzymywać niskie rachunki za energię elektryczną, warto się zastanowić czy możesz ograniczyć zużycie prądu w swoim domu. Oczywiście nie jest tu mowa o rozpalaniu ogniska w pokoju do ogrzewania czy używania świec do oświetlenia pomieszczenia. Obniżenie ilości zużywanej energii w Twoim domu jest możliwa za pomocą podstawowej optymalizacji.

Przykładowo, wybierając urządzenia użytku domowego, takie jak lodówka, pralka czy zmywarka, skupiamy swoją uwagę wyłącznie na jej charakterystykach i rzadko kiedy pamiętamy o zapoznaniu się z klasą energetyczną. Podejmując decyzję o zakupie jakiekolwiek urządzenia zasilanego prądem, wybieraj te, które są oznaczone najwyższą klasą energetyczną - A+++. Dana klasa oznacza, że takie urządzenie zużywa minimalną możliwą ilość prądu niezbędną dla jego funkcjonowania.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. pixabay

fot. Kaspersky

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: