Spodek 2.0 - mini relacja i wnioski
Właściwie po "Spodku 2.2", bo było to drugie spotkanie w tym roku. Miałem przyjemność w nim uczestniczyć pierwszy raz, dlatego chętnie podzielę się z Czytelnikami DI swoimi uwagami oraz mini relacją ze spotkania. Zapraszam :)
ciąg dalszy...
Podoba mi się sama idea zarabiania poprzez blogi i tworzenia agencyjnego pośrednictwa pomiędzy instytucją a twórcą i autorem bloga, choć mam wątpliwości czy z czasem blogi nie staną się siedliskiem kryptoreklamy i nie stracą swojej merytorycznej wartości, bo ich autorzy przestaną pisać dla przyjemności.
Tak jak do tej pory reklamy kontekstowe były mało nachalną formą reklamy, idealną dla blogerów, tak blogvertising może być nieco bardziej denerwujący dla czytelników... Mam nadzieję, że firmy będą przynajmniej za nią słono płacić ;)
Druga sprawa, na którą zwróciłem uwagę autorom podczas prezentacji, to domena krytycy.pl, która moim zdaniem nie została zbyt dobrze wybrana. Nie kojarzy mi się ona z postawą poznawczą (oceną wartości), a krytykanctwem (czymś o zabarwieniu negatywnym). Czy ta domena nie spowolni rozwoju tego serwisu i nie przestraszy swoich ewentualnych klientów? Czas pokaże.
Ostatnią planowaną prezentacją był mini wykład Klaudiusza Fabrycznego na temat Ruby On Rails, frameworka języka Ruby, często wykorzystywanego do tworzenia serwisów Web 2.0.
Jak dla mnie prezentacja nie była dopasowana do charakteru spotkania, a przynajmniej była za szczegółowa i za bardzo techniczna. Wolałbym wysłuchać naprawdę zwięzłych podstaw oraz omówienia serwisów, korzystających z rozwiązań Ruby On Rails, tymczasem był to bardziej wykład przeznaczony dla osób znających język Ruby, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o Rails.
Nie mniej jednak wierzę, że prowadzącemu znacznie lepiej by poszło, gdyby miał tyle czasu, co poprzednicy lub wystąpił jako pierwszy.