Spim przez GG wzbudził zainteresowanie prokuratora

24-03-2009, 22:17

Spim wysyłany przez Gadu-Gadu wydaje się coraz bardziej dokuczliwy. Czytelnicy DI zgłaszają nam zwiększony ruch spamerów. Wśród nich zauważalna jest działalność osób lub firm, promujących w ten sposób produkty i usługi spółki DT Software s.c. Dariusz i Andrzej Topolski. Dziennik Internautów zainteresował tym zjawiskiem prokuraturę.

Do rzeczniczki Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga zatelefonowaliśmy podczas pracy nad tekstem dotyczącym bezpieczeństwa korzystania z komunikatora Gadu-Gadu. W spimie spływającym na nas obficie w ostatnich dniach znajdowała się często promocja programu do wymiany plików GoD, będącego produktem firmy DT Software s.c. Dariusz i Andrzej Topolski, a także stron sygnowanych przez tę spółkę (m.in. testy na inteligencję, graj o 100).

Wcześniej współwłaściciel firmy zapewniał nas w rozmowie telefonicznej, że spółka nie promuje w ten sposób swoich produktów - ponoć takie działanie podejmowały podmioty partnerskie spółki. Jednocześnie rzecznik GG Network S.A. Jarosław Rybus przekonywał nas, że działalność postrzegana przez internautów jako irytujący spim jest absolutnie sprzeczna z polityką producenta Gadu-Gadu.

Dziennik Internautów skierował się zatem do prokuratury, obejmującej swoim działaniem teren, na którym zarejestrowana jest firma DT Software s.c. Byliśmy ciekawi, co może zrobić internauta, który ma dość nagabywania przez spamerów i czy tego typu sprawy były już przez POWP prowadzone.

Dziennik Internautów: Czy w przeszłości prokuratura podejmowała już postępowania w takich sprawach oraz czy były jakieś efekty takiego działania?

Rzecznik POWP Renata Mazur: Nie mam wiedzy o tego typu postępowaniach prowadzonych w przeszłości.

Nie zaspokoiliśmy swojej ciekawości, ale na tym nie poprzestaliśmy. Po rozmowie przesłaliśmy rzeczniczce, prokurator Renacie Mazur z POWP, m.in. listę artykułów nt. praktyk spółki panów Topolskich.

Po kilku dniach otrzymaliśmy zaskakującą nas - na szczęście bardzo pozytywnie - odpowiedź: "Informuję, iż całość dokumentacji została przekazana do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Południe celem przeprowadzenia czynności sprawdzających".

Do tej pory nie otrzymaliśmy komentarza rzecznika GG Network S.A. na temat nasilenia spimu. Liczymy jednak na to, że producent Gadu-Gadu zintensyfikuje prace nad zabezpieczeniami komunikatora.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031