Specjalne wersje IE8 dla Naszej-Klasy, Onetu i Allegro

27-03-2009, 00:19

Od sześciu miesięcy Microsoft we współpracy z Naszą-Klasą, Onetem i Allegro przygotowywał specjalne wersje Internet Explorera 8, dostosowane do wymagań użytkowników tych serwisów. 26 marca przeglądarki zostały udostępnione internautom.

- Nikt nie zna tak dobrze internautów, jak największe serwisy w Polsce. Idąc tym tropem, zdecydowaliśmy się zaproponować współpracę Onetowi, Allegro i Naszej-Klasie - poinformował Patryk Góralowski z polskiego biura Microsoftu.

W ramach przygotowań serwisy partnerskie analizowały preferencje i przyzwyczajenia swoich użytkowników. Na tej podstawie zostały wprowadzone odpowiednie funkcjonalności. Każda z udostępnionych wczoraj wersji IE8 posiada własny zestaw Web Slices, akceleratorów i wyszukiwarek, dostosowany do konkretnego serwisu.

- Promocji aplikacji polegającej na oddaniu jej w ręce partnerów już na etapie produkcji dotychczas nie widziałem - powiedział Adam Wesołowski, product manager Naszej-Klasy.

Wyszukiwarka zaimplementowana w wersji dla tego serwisu pozwoli ustalić, czy osoba, na którą natkniemy się w sieci, jest naszym znajomym. Będąc zalogowanym do NK, już z poziomu przeglądarki możemy sprawdzić, czy wybrana osoba ma tu swój profil.

Web Slices dają możliwość obserwowania zmian w danej części serwisu - może to być np. skrzynka pocztowa NK - bez potrzeby odświeżania obrazu. Funkcja ta przypomina czytnik RSS, ale jej funkcjonalność jest większa. Akceleratory natomiast usprawniają i przyspieszają poruszanie się w internecie. Narzędzie to ma wiele zastosowań, jednym kliknięciem możemy np. przesłać znajomym z NK informację o ciekawym artykule na stronach Onetu czy aukcji na Allegro. 

O funkcjonalności wprowadzone w wersji dedykowanej użytkownikom Allegro Dziennik Internautów zapytał Fabiana Adaszewskiego. Dowiedzieliśmy się od niego o zintegrowaniu przeglądarki z wyszukiwarką ofert. Na uwagę zasługuje też akcelerator - jeśli przeglądając jakąś stronę, trafimy na nazwę interesującego nas przedmiotu, możemy od razu sprawdzić, czy jest on dostępny na Allegro i ile kosztuje.

- Trzecia nowość to Web Slices. Pozwala ona monitorować aukcję podczas jej trwania bez wchodzenia na stronę serwisu. Po kliknięciu na ikonkę Web Slices na stronie przedmiotu jej miniaturowa wersja pojawi się w pasku przeglądarki. Dzięki temu Allegrowicze mogą śledzić interesujące ich aukcje niezależnie od tego, na jakiej stronie przebywają - wyjaśnił Adaszewski.

Na najbardziej rozbudowaną wygląda wersja przeglądarki powstała przy współpracy Microsoftu z Onetem. Wyposażono ją w szereg akceleratorów ułatwiających dostęp do słowników, encyklopedii, serwisu Wyczaj.to oraz map Zumi. Za pomocą Web Slices można śledzić aktualności publikowane na łamach portalu, komentować je, zamieszczać wpisy na blogu itp. Nie obyło się też bez integracji IE8 z wyszukiwarką Onetu oraz Google.


Następny artykuł » zamknij

JakDojade.pl we Wrocławiu

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930