Specjalista do usług, czyli praca freelancera

02-02-2011, 16:00

Nowy serwis ze zleceniami ma być nie tylko platformą kontaktową, ale także miejscem pracy. Wykonawca skupia się na zleconym zadaniu, a wszystkie koszty pokrywa zleceniobiorca.

Serwis daje możliwość zawarcia umowy pomiędzy zleceniodawcami a zleceniobiorcami. System ma pozwolić na ochronę przed ewentualnymi oszustwami oraz rzetelne wykonanie pracy.

Sonda
Jesteś zainteresowany/a pracą freelancera?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

 Użytkownicy posiadają w serwisie swoje portfolio, gdzie dostępne są dane dla potencjalnego zleceniodawcy lub zleceniobiorcy. Po udanym przetargu użytkownik jest oceniany za swoją pracę, np. za dotrzymanie przyjętych terminów oraz przebieg wzajemnej komunikacji. Oceny mają być wyznacznikiem wiarygodności i zdobytego doświadczenia.

>> Czytaj też: Znajdziesz osobę, która Ci pomoże

Korzystanie z serwisu jest częściowo bezpłatne. Możliwość aplikowania do zleceń oraz ich umieszczanie jest i - jak zapewnia GeTak.pl - będzie bezpłatne. Dodatkowe funkcje, m.in. możliwość aplikowania do większej ilości ofert miesięcznie, rozbudowany profil, zwiększenie liczby oznaczeń umiejętności, które pozwalają na zwiększenie widoczności profilu, są płatne i możliwe do wykupienia poprzez pakiet Premium.

W GeTak.pl możesz znaleźć pracę lub wykonawcę swojego zadania
fot. - W GeTak.pl możesz znaleźć pracę lub wykonawcę swojego zadania
 - Wyróżnikiem serwisu są również opłaty. GeTak.pl jest jedynym w Polsce serwisem tego typu, który będzie pobierał opłaty od wykonawców usług, nie zaś od zleceniodawców, tak więc: odpłatne będzie zawarcie umowy (także przedwstępnej) na skutek zakończonego przetargu, w którym została wybrana oferta. Opłata będzie więc dotyczyć wyłącznie prowizji płaconej przez wykonawcę – w obecnym momencie nie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie płatności, co ma zachęcić potencjalnych zainteresowanych do korzystania ze wszystkich funkcji serwisu – tłumaczy Radosław Kobus, autor GeTak.pl

Serwis dla freelancerów nie jest nowością w sieci. Autorzy wzorowali się m.in. na elance.com oraz freelancejobs.org. Jednym z twórców jest Radosław Kobus, wiceprezes serwisu Goldenline.pl. GeTak.pl funkcjonuje na bazie środków finansowych wspólników.

>> Czytaj też: Telepraca tak, ale tylko na zlecenie

W serwisie istnieje kilkakrotnie więcej ogłoszeń wykonania określonej pracy niż zleceń. Z reguły jest to możliwość wykonania tłumaczenia lub strony WWW, programowania bądź zaangażowania się w działania marketingowe i reklamowe.

Działanie GeTak.pl ma selekcjonować najlepszych wykonawców i zleceniodawców. Ogłoszenia monitorowane są przez administratorów. Oferty mogą też odrzucić zleceniodawcy, jeżeli nie spełniają ich wymogów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy