Specjaliści z Polski i świata o technologiach dla NGO

PATRONAT MEDIALNY 23-08-2010, 16:22

Branża internetowa po raz kolejny spotka się z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Druga edycja BridgeCamp pod znakiem „Technologie dla NGO” odbędzie się już 6 września w Warszawie. Fundacja Polak 2.0, która organizuje wydarzenie, postanowiła mocnym uderzeniem zakończyć sezon ogórkowy i zaprosiła ekspertów m.in. z Kenii, Macedonii, Węgier i Słowacji.

- Celem drugiej edycji BridgeCampu jest ekspozycja polskich organizacji pozarządowych na otwarte i darmowe rozwiązania technologiczne - mówi Jakub Górnicki, organizator wydarzenia. - W tym celu zaprosiliśmy osoby, które z sukcesem wdrożyły już rozmaite projekty opierające się o użycie nowych technologii. Jego zdaniem organizacjom brakuje wiedzy o nowoczesnych narzędziach i trendach oraz ludzi, którzy się na tym znają. Z kolei branża IT nie zdaje sobie sprawy z korzyści, jakie może przynieść im współpraca z NGO i wykorzystanie ich wiedzy społecznej.

- Zależało nam by druga edycja miała charakter międzynarodowy i pretendowała do najważniejszego wydarzenia dla NGO w Polsce - tłumaczy Adam Zygadlewicz, prezes Fundacji Polak 2.0. - Myślę, że zarówno prelekcja, jak i późniejszy warsztat ze strony osób, które wdrażały darmową technologię koordynującą pracę służb ratowniczych po trzęsieniu ziemi na Haiti, pokazuje, że nam się to udało.

>> Czytaj także: Relacja z Barcamp Summer Jam/Run

Poprzednia edycja spotkała się z się z ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony osób związanych w rozmaity sposób z internetem, jak i przedstawicieli sektora NGO. W poznańskiej edycji BridgeCampu wzięło udział ponad 300 osób, zaś ankietę badającą wykorzystanie narzędzi IT wypełniło około 500 różnych organizacji należących do trzeciego sektora.

Tym razem Fundacja Polak 2.0. idzie o krok dalej. Wydarzenie zostanie podzielone na na dwa dni. Pierwszy dzień to konferencja, nastawiona na wymiar praktyczny, a drugi to indywidualne warsztaty w trakcie, których chętne organizacje pozarządowe dowiedzą się, jak zaimplementować konkretne technologie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in:

  • Juliana Rotich, Kenia - jest działaczem oraz redaktorem ds. środowiska w Global Voices Online oraz dyrektorem platformy Ushahidi.com. Ushahidi to innowacyjny, niezależny i działający nonprofit startup internetowy pozwalający kreować mapy zarządzania kryzysowego.
  • Zuzane Wienk, Słowacja - twórczyni Fair-Play Alliance, pierwszego watchdoga na Słowacji, który zajmuje się monitorowaniem finansów partii politycznych oraz przejrzystości ich finansowania.
  • StefanMarsiske, Węgry - to uznany węgierski działacz NGO oraz programista darmowego oprogramowania. Przez wiele lat pracował w międzynarodowej firmie telekomunikacyjnej, odpowiadając za jej rozwój na terenie Węgier. Marsiske jest współautorem oraz członkiem zarządu Karty Innowacji, Kreatywności oraz Dostępu do Wiedzy, a także liderem węgierskiego Open Standards Alliance

Wstęp na BridgeCamp „Technologie dla NGO” jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę www.bridgecamp.pl i się zarejestrować.

>> Czytaj więcej o inicjatywach Fundacji Polak 2.0 w DI


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031