HP potwierdza: Tablet z webOS już na początku 2011 roku

23-08-2010, 13:45

Choć w Polsce, ze względu na wysoką cenę, tablety nie są jeszcze zbyt popularne, w najbliższych miesiącach wszystko może ulec diametralnej zmianie. Coraz większa konkurencja na tym rynku powinna korzystnie wpłynąć na ich dostępność i portfele klientów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przy okazji niedawnych rewelacji serwisu Digitimes informowaliśmy w Dzienniku Internautów o planach HP dotyczących premiery nowego tabletu już na początku 2011 roku.

>> Czytaj także: Czym jest tajemniczy produkt Microsoftu?

Sonda
Tablet z webOS to realna konkurencja dla iPada?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Projekt otrzymał nazwę kodową "Hurricane", natomiast pod koniec lipca HP zastrzegło w urzędzie patentowym frazę "Palmpad". We wniosku zaznaczono, że chodzi o podręczny, przenośny komputer, co w tym przypadku jednoznacznie wskazuje na tablet. 

Plotki na temat urządzenia od HP pojawiły się już w poprzednim tygodniu, kiedy przedstawiciel HP Todd Bradley wspomniał o nazwie kodowej tajemniczego wtedy produktu. Obecnie jednak potwierdził spekulacje wspominając na ostatnim spotkaniu z inwestorami: "Zobaczycie nas z nowym urządzeniem bazującym na systemie Microsoftu w najbliższej przyszłości, a także z webOS już na początku 2011 roku".

O tablecie HP z webOS mówiło się już krótko po tym, jak gigant informatyczny przejął Palma, do tej pory jednak nic interesującego nie działo się z systemem webOS, który został zakupiony wraz z firmą. Teraz wiemy już na pewno, że HP będzie miało w swoich zbiorach tablety z webOS, Windowsem, a jeśli potwierdzą się plotki o HP Zeen - także z Androidem.

>> Czytaj także: Motorola i Verizon stworzą tablet TV


Źródło: V3.co.uk


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.