Spece od VR stworzą nową grę fantasy

07-06-2019, 19:02

2,3 mln zł (w tym 2 mln zł ze środków z emisji akcji) Carbon Studio przeznaczy na produkcję i marketing nowej gry z gatunku VR Fantasy. Produkcja oparta będzie na znanej globalnej marce, spółka jest na etapie zaawansowanych rozmów z jej właścicielem.

Carbon Studio w maju z sukcesem zakończyło pierwszą publiczną ofertę akcji. Specjaliści od VR pozyskali od inwestorów 2,7 mln zł. Redukcja w Transzy Małych Inwestorów wyniosła 18,3%.

Środki zostaną przeznaczone w większości na produkcję nowej gry. Gra oparta będzie na znanej globalnej marce. Produkcja tytułu rozpocznie się w bieżącym roku. Gra trafi na rynek na przełomie 2020/2021 i będzie dostępna na wszystkich głównych platformach VR-owych. 

Poza realizacją głównego celu emisyjnego, Carbon Studio, z pozyskanych od inwestorów środków, wyprodukuje w Q3/Q4 br. rozszerzenie gry The Wizards (standalone) oraz przeprowadzi działania marketingowe związane z promocją jej marki. Pozostały budżet spółka wykorzysta na wzmocnienie rozwoju kompetencji zespołu produkcyjnego. W tym celu studio rozwinie posiadane narzędzia oraz zakupi nowe oprogramowania, aby zoptymalizować czas realizacji produkcji nowych tytułów. W najbliższych miesiącach spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect.

Źródło: Carbon Studio


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy