Spada zainteresowanie PlayStation Vita

30-12-2011, 15:29

Już w pierwszym tygodniu po udostępnieniu zainteresowanie przenośną konsolą Sony zaczęło drastycznie spadać - poinformowała firma Media Create.

Według Media Create w ubiegłym tygodniu do użytkowników trafiło tylko nieco ponad 72 tysiące konsol PS Vita, co jest znacznie słabszym wynikiem, niż w przypadku konkurenta od Nintendo.

Czytaj także: Microsoft stawia na telewizję w Xbox 360

Warto przypomnieć, że według Sony w ciągu pierwszego weekendu dostępności urządzenie kupiło ponad 321 tysięcy użytkowników. Takie informacje potwierdza również Media Create, nie zdradzając jednak źródeł tego typu pomiarów.

Konsola PlayStation Vita wyposażona jest w 5-calowy ekran OLED o rozdzielczości 960x544 pikseli, a także obszary dotykowe z przodu i z tyłu urządzenia oraz dwa analogowe dżojstiki. Sprzęt obsługuje technologię Wi-Fi, Bluetooth, GPS, a w droższej wersji także 3G.

Warto zauważyć, że konkurencyjne 3DS było według Media Create najchętniej kupowanym urządzeniem do gier w ubiegłym tygodniu. Tylko w ciągu 7 dni ze sklepów zniknąć miało ponad 482 tysiące konsol tego typu, co jest wzrostem aż o 31% w stosunku do wcześniejszego tygodnia.

Czytaj także: Xbox powiększa swoje udziały w rynku konsol


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy