Smartfony: reklamy głównie w aplikacjach

22-04-2012, 10:59

Użytkownicy mobilnych urządzeń najczęściej pobierają nowe treści nie z wykorzystaniem przeglądarki, ale dedykowanych narzędzi. To właśnie reklamy w aplikacjach mają być kluczowe na smartfonach i tabletach - informuje Strategy Analytics.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wydawcy bardzo popularnych gier, takich jak Angry Birds, zarabiają krocie na reklamach w aplikacjach - uważa Strategy Analytics. Oznacza to, że reklamodawcy mniejszą wagę przywiązują do wiadomości pojawiających się na przykład w wyszukiwarce.

Czytaj także: Twórcy Angry Birds nie boją się piractwa

Dobre informacje dla twórców popularnych narzędzi oznaczają jednak również kłopoty dla wydawców wielu specyficznych programów. Narzędzia działające w formie widgetów na pulpicie czy proste programy do zmiany ustawień zwykle odwiedzane są dość rzadko, co przekłada się na ich niższą zyskowność.

Reklamy w aplikacjach są jednak szansą dla twórców prostych programów, które dzięki udostępnieniu za darmo mogą trafić do smartfonów milionów użytkowników. Narzędzia umożliwiające sprawdzenie pogody czy tytułów utworów nie sprzedawały się do tej pory najlepiej, a zatem w przyszłości możemy obserwować rozkwit tego typu usług - zauważa Strategy Analytics.

Na reklamy w aplikacjach tylko w tym roku ma być przeznaczone 2,9 miliarda dolarów, natomiast klienci na ich zakup (ze względu na dużą liczbę pośredników i prowizje) mają wydać ponad 26,1 miliarda dolarów. W tym samym czasie aż o 38% do 32 miliardów ma wzrosnąć liczba aplikacji pobranych na mobilne urządzenia.

Czytaj także: Angry Birds nie zadebiutuje w tym roku na giełdzie


Następny artykuł » zamknij

Apple zatrudnia w Irlandii

Źródło: Strategy Analytics


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.