Smartfon Samsunga ze składanym ekranem (wideo)

15-05-2011, 10:21

Smartfony w ostatnich latach znacznie powiększyły swoje rozmiary. Producenci liczą, że dzięki giętkim ekranom uda się połączyć mobilność z wygodą użytkowania.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak informowaliśmy niedawno, sprzedaż smartfonów i tabletów okazała się zbawienna dla Samsunga. Koreański producent inwestuje w innowacje, licząc, że w przyszłości jeszcze mocniej opanuje wspomniane rynki.

>>Czytaj także: Sony po atakach wciąż podatne na włamania

Sonda
Składany ekran to dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Samsung przygotowuje teraz nowe ekrany, które mogą być wielokrotne składane bez żadnych skutków ubocznych dla urządzenia. Dzięki temu wewnątrz smartfona będzie można zamontować stosunkowo duży wyświetlacz, idealny do oglądania zdjęć czy filmów.

Tego typu ekrany AMOLED mają również obsługiwać wielodotyk, a w przyszłości składać się będą mogły nie tylko w środku, lecz niemal w dowolnym punkcie. Już teraz łatwo wyobrazić sobie zalety tego typu rozwiązania, z których najistotniejszą jest prawdopodobnie możliwość budowania znacznie mniejszych urządzeń równie wygodnych, jak ich duże odpowiedniki.

Firma zapowiada, że po złożeniu ekranu 100 tys. razy traci on na środku wyłącznie 6 proc. z jasności. Poniżej zobaczyć można prototyp z 2008 roku, który jednak w punkcie złożenia ma widocznie słabsze podświetlanie.

>>Czytaj także: Kindle z reklamami bije rekordy popularności


Źródło: Physorg


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.