Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Śledzik Naszej-Klasy po testach - siła tkwi w prostocie?

31-08-2009, 18:34

W testach Śledzika – przyszłego serwisu mikroblogowego Naszej-Klasy - brał dziś udział Dziennik Internautów. Aplikacja nie jest bardzo zaawansowana, ale to nie musi być wadą. Mikroblogi wciąż nie są w Polsce zbyt popularne, ale jeśli Nasza-Klasa, wykorzystując swój potencjał, zadba o odpowiednie wypromowanie produktu, sukces nie jest wykluczony.

robot sprzątający

reklama


Już w ubiegłym miesiącu pojawiły się informacje na temat nowej aplikacji Naszej-Klasy. Zauważono, że domena Śledzik.pl przekierowuje na stronę najpopularniejszego serwisu społecznościowego.

Potem okazało się, że Śledzik ma być serwisem mikroblogowym Naszej-Klasy. Dominik Kaznowski, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu i PR Naszej-Klasy powiedział Dziennikowi Internautów, że aplikacja ta w założeniach nie ma być ścisłym klonem Twittera. Kaznowski ujawnił też, że aplikacja będzie dostępna dla wszystkich internautów, zarówno tych którzy mają już rozbudowane konta na NK, jak i dla nowych użytkowników. Będzie to pierwszy produkt NK udostępniony w tym modelu.

Dziś Dziennik Internautów brał udział w testach Śledzika. Trzeba mieć na uwadze, że aplikacja, jaką nam udostępniono, to wciąż wersja testowa. Nie jest jeszcze nawet znana ostateczna data premiery - wszystko zależy od postępu końcowych prac deweloperskich.

Śledzik - strona główna
fot. Dziennik Internautów - Śledzik - strona główna
Co zobaczyliśmy, testując Śledzika? Przede wszystkim serwis mikroblogowy, jeden z wielu tego typu, gdyż trudno w tym przypadku mówić o jakiejś nowej "platformie komunikacji". Po prawej stronie widać zrzut strony głównej Śledzika. Są tam nowe wpisy użytkowników, a powyżej pasek do publikowania nowych wypowiedzi. Wiadomości mogą zawierać się w liczbie 250 znaków. Odhaczając checkbox "Tylko dla znajomych", stworzymy wpis widoczny dla wybranych osób.

Każdy wpis może być komentowany i maksymalna długość komentarza również wynosi 250 znaków. Istnieje możliwość "ogwiazdkowania" wpisów. Można zobaczyć, jakie wpisy "ogwiazdkowali" ostatnio znajomi lub inni użytkownicy.

Śledzik - informacje na temat ogwiazdkowanego wpisu
fot. Dziennik Internautów - Śledzik - informacje na temat ogwiazdkowanego wpisu
Wklejane do opisów linki nie są skracane. Filmy nie odtwarzają się bezpośrednio we wpisach, ale linki do filmów z YouTube są oznaczone specjalną ikonką. Kliknięcie na taki link spowoduje odtworzenie filmu w nowym okienku.

Na zrzucie (po lewej) strony głównej widać linki do funkcji, których znaczenia łatwo się domyślić (Twoi znajomi, Śledzę, Śledzą Ciebie).

Przykładowy profil użytkownika w Śledziku
fot. Dziennik Internautów - Przykładowy profil użytkownika w Śledziku
Kilka osób biorących udział w testach stwierdziło, że Śledzik to "nic nowego". Trudno się z tym nie zgodzić, ale trzeba też zwrócić uwagę na jedną cechę Śledzika - aplikacja działa płynnie, nawet w testach. Interfejs jest przejrzysty i nieskomplikowany. Dość szybko można się zorientować w możliwościach usługi. Śledzik nie naraża użytkownika na frustrację przy poszukiwaniu jakiejś funkcji lub oczekiwaniu, aż coś się załaduje. O rzeczywistej wydajności oraz intuicyjności będzie się można przekonać dopiero, gdy serwis zostanie oddany do publicznego użytku.

Śledzik nie wydaje się produktem dobrym dla mikroblogowych weteranów, którzy mają już swoje ulubione platformy, przyzwyczajenia i rozbudowane listy obserwowanych i obserwujących. Żeby ich przekonać do przejścia, trzeba by dać im nie tylko świetną usługę, ale również możliwość szybkiego importu wszelkich niezbędnych danych z konkurencyjnych platform.

Śledzik - osoby, które Cię śledzą
fot. Dziennik Internautów - Śledzik - osoby, które Cię śledzą
Nie wydaje się jednak, żeby Nasza-Klasa celowała ze Śledzikiem w szeregi geeków. Nowy produkt NK może być za to świetnym wprowadzeniem do mikroblogowania dla internautów nieznających tego typu serwisów, a jest to bardzo duża grupa. Trudno jednak powiedzieć, czy Śledzik zdobędzie serca polskich internautów w takim tempie, jak Nasza-Klasa. Dość powiedzieć, że nie udało się to w ciągu dwóch lat innemu polskiemu serwisowi mikroblogowemu - Blip.pl, za którym stoi GG Network, producent Gadu-Gadu. Jeśli jednak Nasza-Klasa postara się o odpowiednie wypromowanie Śledzika wśród swoich użytkowników i w umiejętny sposób zintegruje go ze swoim serwisem, to wpływ tej usługi na rynek może być niemały. Już nie raz okazywało się, że nie trzeba być pionierem ani rewolucjonistą, żeby zdobyć użytkowników.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag testytag Nasza-Klasatag mikroblogitag Śledzik