Skype oferował tylną furtkę umożliwiającą podsłuchiwanie internautów

20-06-2013, 22:32

Zanim jeszcze Skype trafiło w ręce Microsoftu, znany komunikator wyposażony został w bardzo niepokojącą funkcję - informuje New York Times.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według New York Timesa jeszcze przed październikiem 2011 roku, gdy Skype trafiło w ręce Microsoftu, komunikator rozwijał tylną furtkę umożliwiającą dostęp do poufnych danych użytkowników amerykańskiej agencji NSA. 

Wszystkie dane w rękach NSA

Według informatorów NYT amerykańska agencja wywiadowcza chciała "sama kontrolować cały proces" związany z przekazywaniem szczegółowych informacji na temat wybranych użytkowników. W "Project Chess" miało być zaangażowanych jednak tylko kilku pracowników Skype'a.

Sonda
Korzystasz regularnie z komunikatorów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów świata dołączył oficjalnie do PRISM 6 lutego 2011 roku, kiedy prawdopodobnie "tylna furtka" już działała. Warto jednak zauważyć, że rozwiązanie mogło zniknąć ze Skype'a po tym, jak został on przejęty przez Microsoft.

Jak zauważa serwis Softpedia, koncern z Redmond nieco nietypowo odniósł się jednak do tego typu informacji. Choć wcześniej Microsoft wielokrotnie zapewniał o tym, że rozmów Skype'a nie da się podsłuchiwać, tym razem po prostu odmówił komentarza. W ramach kontrowersji dotyczących systemu PRISM koncern zapewnił jedynie, że "nigdy nie udostępniał danych użytkowników na zasadach dobrowolności". Czy jest ktoś, kogo uspokajają komunikaty Microsoftu?


Źródło: Softpedia


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag wideotag Skypetag prismtag NSAtag komunikatorytag komunikatortag aplikacje
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.