Skype dla Android już na rynku (wideo)

05-10-2010, 19:08

Użytkownicy Skype i telefonów z systemem Android (2.1+) mają powody do radości - od dziś będą mogli korzystać z tego komunikatora także za pomocą swoich komórek. Wraz z dzisiejszym wydaniem Skype dołączył do twórców oprogramowania udostępniających swoje aplikacje na trzy najpopularniejsze na rynku systemy mobilne: Symbian, iOS oraz wspomniany już Android.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Opisywana mobilna aplikacja umożliwia wykonywanie darmowych połączeń Skype-Skype, wysyłanie i otrzymywanie wiadomości tekstowych z jedną osobą lub grupą osób za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub usługi transmisji danych (3G, EDGE, GPRS) w sieciach operatorów.

Oczywiście użytkownicy Skype na Androidzie mogą również wykonywać płatne połączenia do sieci stacjonarnych i komórkowych, o ile korzystają z usługi Skype Out oraz odbierać połączenia przychodzące, jeśli mają wykupiony numer w Skype.

Skype dla Androida umożliwia ponadto synchronizację kontaktów Skype z książką adresową telefonu.

Aplikacja, która trafiła na rynek oprogramowania mobilnego, została na razie przetestowana tylko na telefonach HTC (Desire i Legend), Google Nexus One i Motorola (seria Milestone) z zainstalowanym systemem Android OS 2.1, informują przedstawiciele Skype. Smartfony innych marek (np. Samsung Galaxy S), pracujące pod kontrolą Androida, mogą jeszcze nie działać poprawnie - ostrzega Skype - co zresztą widać w komentarzach na blogu firmowym producenta komunikatora.

Skype dla Android jest dostępny w 16 językach, w tym także w języku polskim.


Źródło: Skype


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag Skypetag komunikatorytag aplikacje mobilnetag Android
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.