Skype 4 stawia na wideo

19-06-2008, 09:22

Firma Skype udostępniła najnowszą wersje testową swojego komunikatora - Skype 4.0 Beta 1 for Windows. Ma ona ułatwić zestawianie połączeń wideo, współpracę z urządzeniami i zwiększyć wygodę korzystania z programu, szczególnie przy wideorozmowach.

Skype 4.0 beta po uruchomieniu
fot. DI - Skype 4.0 beta po uruchomieniu
Skype 4.0 Beta 1 to wersja naprawdę wczesna. Użytkownicy, którzy ją zainstalują nie będą mieli dostępu np. do historii rozmów i grup kontaktów. Będą mogli jednak wypróbować te nowości, które mają odmienić oblicze komunikatora Skype.

Aby rozpocząć wideorozmowę wystarczy teraz wybrać przycisk Video call. Okno wideo nie będzie już tak małe dotychczas. Ponadto można je łatwo przesuwać i zmieniać jego rozmiar. W czasie rozmowy za pomocą jednego kliknięcia można uzyskać dostęp do rozmowy tekstowej. Można też przesłać obrazek przeciągając go na okno rozmowy.

Skype 4 beta - wyszukiwarka kontaktów
fot. DI - Skype 4 beta - wyszukiwarka kontaktów
Użytkownicy będą mogli teraz łączyć wszystkie rozmowy i transfery plików w jednym oknie. Jeśli np. rozmawiamy przez kamerę i drugą rozmowę prowadzimy tekstowo, nie będziemy musieli "żonglować" oknami. Mimo to zachowana będzie możliwość rozbicia poszczególnych czynności na różne okna, jeśli z jakiegoś powodu będzie to dla użytkownika wygodniejsze.

Ułatwiono także dodawanie osób do listy znajomych. Możliwe jest importowanie kontaktów z MSN, Hotmail, Yahoo oraz Outlooka.

Skype 4 beta - standardowy interfejs aplikacji
fot. DI - Skype 4 beta - standardowy interfejs aplikacji
Skype 4.0 ma również ułatwić posługiwanie się sprzętem takim jak kamery i zestawy słuchawkowe. Komunikator będzie automatycznie wykrywał i konfigurował urządzenia USB oznaczone jako sprzęt certyfikowany przez Skype (Skype Certified hardware).

Co ciekawe, w najnowszej wersji Skype standardowy interfejs aplikacji jest znacznie większy niż w poprzednich wersjach i niestety, nie daje się go jeszcze w żaden sposób zmniejszyć.

Komunikator w akcji można zobaczyć na filmie poniżej:


Następny artykuł » zamknij

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wideorozmowytag VoIPtag Skype 4tag Skypetag komunikatory
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy