Skasowano wszystkie pliki Megaupload. Największa masakra danych w historii?

19-06-2013, 21:42

Kim Dotcom z ofiary zmienia się w atakującego. Kogo tym razem krytykuje na Twitterze?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Kim Dotcom nazwał skasowanie informacji przechowywanych na serwerach Megaupload "największą w historii masakrą danych". Znany internetowy przedsiębiorca krytykuje w związku z tym postępowanie władz USA oraz firmy hostingowej.

Dotcom...

Przepadły petabajty danych

Dotcom na Twitterze zapewnia, że władze USA wspólnie z firmą Leaseweb udostępniającą serwery skasowały pliki stworzonej przez niego usługi Megaupload. Proces ten miał się odbyć bez wcześniejszego uprzedzenia i szacuje się, że przepadło w ten sposób wiele petabajtów danych.

Najwięcej kontrowersji budzi fakt, że nie wszystkie pliki przechowywane przez użytkowników Megaupload były wgrywane do sieci z naruszeniem praw autorskich. Nie brak przykładów klientów biznesowych, którzy po zamknięciu serwisu przez FBI prosili o zwrócenie ich plików - niestety bez żadnego skutku.

Utracono ważne dowody

Sonda
Korzystasz z serwisu Mega.co.nz?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Kim Dotcom naświetla sytuację w kolejnych wpisach na Twitterze, gdzie określa skasowane dane jako ważne dowody w sprawie zamknięcia witryny. Warto przypomnieć, że serwis odcięto od sieci z dnia na dzień w styczniu 2012 roku, a kolejne miesiące przynosiły głównie informacje o tym, że władze USA mocno nadużyły swoich uprawnień.

Obecnie internauci mają do swojej dyspozycji nowy serwis Dotcoma o krótszej nazwie Mega.co.nz. W rozmowie z serwisem RT internetowy przedsiębiorca zapewnił, że jego celem jest zaszyfrowanie połowy internetu w ciągu najbliższych pięciu lat. Ma to pomóc w utrzymaniu nowych usług z daleka od antypirackich organizacji.


Źródło: RT


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.