Skąpiec: Produkty Apple'a coraz tańsze

12-11-2010, 20:34

iPad jest już tańszy o prawie 600 zł, a iPhone 4 o ponad 700. Teoretycznie rośnie cena iPoda Touch 5. Skąpiec.pl porównał wrześniowe ceny produktów Apple'a z listopadowymi.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Skąpiec.pl w swoich sklepach zauważa największy spadek cen w przypadku iPhone'a 4 w wersji 32 GB, którego cena we wrześniu wynosiła średnio 4597 zł. Dziś średnia oscyluje w granicach 3875 zł, ale telefon Apple'a można już kupić od 2899 zł. Popularność smartfona jest tak duża, że oferowany jest w 55 sklepach internetowych.

>> Czytaj też: Apple: zdalne wyłączanie smartfona vs. jailbreaking?

Sonda
Uważasz, że ceny produktów Apple w naszym kraju są:
  • bardzo wysokie
  • wysokie
  • umiarkowane
  • niskie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Od września na wartości stracił także iPad Wi-Fi (32 GB). Na początku kosztował 3692 zł, teraz można go dostać średnio za 3108 zł, co oznacza spadek o prawie 600 zł w ciągu dwóch miesięcy. Najtańszą wersję tabletu (16 GB) można kupić za 2965 zł.

Najnowszego MacBooka Air z przekątną 11” (MC505PL/A) można znaleźć na Skąpiec.pl od końca października. Wówczas kosztował on średnio 4199 zł, teraz jego cena spadła o niecałe 100 zł, do 4103 zł. Jeden ze sklepów oferuje najmniejszego MacBooka Apple'a za 3989 zł.

iPod Touch 5
fot. Apple - iPod Touch 5
Jedynym produktem, który teoretycznie z miesiąca na miesiąc, z tygodnia na tydzień drożeje, jest iPod Touch 5. Na początku września za odtwarzacz należało zapłacić średnio 753 zł, teraz jego cena wzrosła o prawie 50 zł (797 zł). Niekoniecznie jednak ten produkt musi drożeć. Do porównywarki cen mogły wpłynąć kolejne oferty z nieco droższymi produktami w postaci iPoda Touch 5, a skutkiem była wyższa średnia.

>> Czytaj też: Apple wchodzi do wielkiej piątki

Skąpiec.pl porównał ceny wybranych produktów Apple'a, gdzie różnice są największe. Powodem spadków cen mogą być odległe premiery lub konkurencja na rynku. Tablet Apple'a niedawno trafił do kolejnych sklepów, a marża musiała nieco spaść, aby zachęcić klientów do kupna towaru. Prawdopodobnie (nie przeprowadzono podobnych obliczeń) ceny innych marek również spadają.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.