Serwis aukcyjny Świstak wprowadza prowizje od transakcji

22-07-2011, 11:49

Witryna wciąż będzie pozwalała na umieszczanie ofert sprzedaży bez żadnych opłat.

Jak informowaliśmy niedawno, duże sieci dyskontów powoli wchodzą na rynek e-commerce. Na razie w poszukiwaniu niskiej ceny internauci zwykle odwiedzają jednak serwisy aukcyjne.

>>Czytaj także: Niektórzy właściciele małych e-sklepów na urlop nie pojadą

Sonda
Wprowadzenie prowizji od transakcji to dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Administracja witryny Swistak.pl należącej do grupy Kreativ (Fotka.pl, Finansowo.pl) poinformowała, że zamierza wprowadzić prowizje od transakcji umieszczanych w serwisie. Internauci wciąż będą mogli jednak zamieszczać swoje ogłoszenia bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Prowizja ma wynosić 2 proc. dla kont firmowych (nie więcej niż 35 zł dla jednej transakcji) oraz 4 proc. dla kont prywatnych (do 45 zł dla jednej transakcji). Opłata nie będzie dotyczyła osób handlujących przedmiotami o wartości do 5 zł.

Tego typu obciążenia nie są nowością na polskim rynku i również konkurencyjne Allegro pobiera je obok standardowej opłaty za wstawienie przedmiotu do witryny. Administracja Świstaka poinformowała jednak przy okazji, że wszyscy użytkownicy dostaną darmowe doładowanie w wysokości 20 zł, które będzie można wykorzystać na pokrycie kosztów związanych z prowizjami.

>>Czytaj także: Afera w e-handlu? Nic nowego!


Źródło: Świstak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy