Senior pod TeleOpieką

16-02-2010, 21:00

Popularny w Niemczech, USA i Skandynawii system monitoringu osób starszych trafia na polski rynek. TeleOpieka pozwala sprawować dyskretną pieczę nad seniorami i w razie potrzeby daje możliwość szybkiego wezwania pomocy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


TeleOpieka to wygodne rozwiązanie dla osób wymagających stałej ochrony, czyli ludzi samotnych, starszych, z ograniczoną samodzielnością życiową, sprawnością ruchową i intelektualną, przebywających na stałe w domu. Kluczowym elementem działania systemu jest dyskretny aparat, przypominający zegarek na rękę lub wisiorek, który monitoruje podstawowe funkcje życiowe pacjenta: mierzy puls, oddech, ciśnienie krwi, a nawet poziom aktywności ruchowej.

Przykładowy aparat:

Aparat TeleOpieki

Dzięki wbudowanym mechanizmom potrafi także wyczuć nadmiar CO2, zaalarmować Centrum TeleOpieki o pożarze, zalaniu mieszkania lub odłączeniu urządzenia. Pomimo wykorzystywania najnowocześniejszych technologii, urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, nawet dla osób nieobytych z gadżetami technologicznymi  - przekonuje Dariusz Chudzia, partner w Centrum TeleOpieki.

Pacjent w razie potrzeby może wcisnąć wmontowany przycisk i zawiadomić o niebezpieczeństwie. Wygenerowany zostaje darmowy sygnał, wysyłany do modułu, zainstalowanego w domu seniora, który  automatycznie łączy się z Centrum Alarmowym, wybraną bliską osobą lub pogotowiem. Szybkość dotarcia z pomocą do takich osób w sytuacjach nagłych jest kluczowa i bardzo często decydująca o zdrowiu lub nawet życiu - mówi Tomasz Korkosz, rzecznik Naczelnej Izby Lekarskiej.

>> Czytaj także: Internet zwalczy demencję starczą?

Urządzenie połączy się samodzielnie także w przypadku, gdy monitoring funkcji życiowych zanotuje nieprawidłowe wyniki. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób dotkniętych chorobą Alzheimera lub demencją. Aparat posiada zainstalowany nadajnik GPS, który lokalizuje swojego właściciela. W sytuacji, gdy pacjent zbytnio oddali się od domu i przekroczy wcześniej wytyczone granice, np. obszar dzielnicy bądź miasta, centrum jest zawiadamiane automatycznie i wysyła wiadomość SMS do wskazanej osoby. 

>> Czytaj także: Nowa komórka dla seniorów od myPhone

System TeleOpieki opiera się na stałych łączach telefonicznych lub sieci komórkowej. W drugim przypadku, ze względu na mechanizm działania, spełnia swoją funkcję tylko w obszarze posiadającym zasięg sieci GSM. Koszt aktywacji urządzenia to 95 zł, a jego miesięczny abonament wynosi 68 zł.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag TeleOpiekatag seniorzytag monitoring
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.