SEMSTORM monitoruje produkty w wyszukiwarkach

12-06-2014, 13:58

Polski rynek e-commerce obejmuje ponad 20 tys. sklepów działających w sieci i korzystających z różnych źródeł promocji. Od niedawna dostępne są nowe opcje reklamowania produktów w wyszukiwarkach. Ze względu na rosnącą popularność tego typu kampanii, SEMSTORM jako pierwszy uruchamia zestaw narzędzi dedykowany e-sklepom oraz wspierający ich kampanie produktowe w Google.

semstorm

Do tej pory w wyszukiwarkach liczyło się tylko pozycjonowanie i reklamy tekstowe płatne za kliknięcie. Ta sytuacja powoli zaczyna ulegać zmianie – coraz więcej sklepów internetowych wykorzystuje nowe możliwości Google’a, prezentując swoje produkty bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Taka forma reklamy jest atrakcyjna dla użytkowników, którzy mogą już z poziomu wyszukiwarki zobaczyć poszukiwany przedmiot i porównać jego cenę z podobnymi produktami.

Coraz więcej reklamodawców w branży e-commerce prezentuje swoją ofertę bezpośrednio w wyszukiwarce, ale do tej pory nie istniało narzędzie, które mogłoby im ułatwić codzienną pracę – mówi Milena Szałacka, Dyrektor Zarządzający SEMSTORM – Aktualnie marketerzy często poprzestają na samym uruchomieniu kampanii, nie sprawdzając czy ich reklamy są atrakcyjne w porównaniu do konkurencji. To podstawowy błąd, znacznie obniżający skuteczność kampanii oraz zysku, jaki mogą wygenerować.

Sklepy internetowe mogą przy pomocy SEMSTORM sprawdzić, kto reklamuje te same produkty, czy konkurencja nie obniża cen, a także jakich tekstów reklamowych używają konkurenci, aby zachęcić internautów do wyboru ich produktów. Tego typu informacje pozwolą znacznie uatrakcyjnić prezentowaną ofertę, poprawić efektywność działań, a przede wszystkim precyzyjnie reagować na wszystkie zmiany, które wprowadza konkurencja.

Dzięki temu użytkownicy mogą w SEMSTORM kontrolować i optymalizować wszystkie działania, jakie prowadzą w wyszukiwarkach w jednym, specjalnie do tego przystosowanym narzędziu – dodaje Milena Szałacka. 

 

***

SEMSTORM dostarcza pełnego zbioru danych przydatnych do uruchomienia i prowadzenia kampanii SEO i PPC. Przeznaczony jest dla każdego, kto prowadzi działania w wyszukiwarkach. To baza istotnych informacji zarówno dla właścicieli sklepów, stron internetowych jak i pozycjonerów czy agencji marketingowych.

Właścicielem systemu jest SEMSTORM Sp. z o.o. powstała w 2013 roku. W tym samym roku spółka pozyskała dwóch inwestorów – Xevin Investments oraz Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag SEMSTORM

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.