Science2Business - ruszył kolejny inkubator

25-11-2009, 09:17

Ruszył Science2Business, polski inkubator innowacyjności. Na powstałe przy nim firmy czeka wsparcie ekspertów, zaplecze do testów i badań oraz dofinansowanie. Science2Business skupia się na trzech branżach: biotechnologia i telemedycyna, energia odnawialna oraz technologie informatyczne i mobilne.

Inkubator Science2Business funkcjonuje dzięki dofinansowaniu z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 w wysokości 19 mln zł. Do inkubatora mogą zgłaszać się pomysłodawcy z całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem regionów: Lubelskiego, Mazowieckiego, Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego.

W założeniach inkubator ma wypełniać tzw. lukę kapitałową. Stanowi pierwsze ogniwo w łańcuchu finansowania "od pomysłu do przemysłu".

Chcemy udowodnić, że nowatorskie rozwiązania i zyski z ich komercjalizacji mogą pozostawać w Polsce, a nie wyjeżdżać z kraju, czasem oddane za ułamek ich wartości – powiedział Krzysztof Czaplicki, dyrektor ds biotechnologii Science2Business.

Wsparcie, które Science2Business oferuje naukowcom i pomysłodawcom, to m.in. wsparcie specjalistów z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej, a także zarządzania, marketingu i HR. Dla inkubatora pracują też eksperci z zakresu inwestycji kapitałowych i pozyskiwania finansowania do rozwoju innowacyjnych firm, zarówno poprzez giełdę, jak i współpracę z funduszami venture capitals czy private equity.

Firmy powstałe wokół pomysłów zgłoszonych do inkubatora mają szansę na dofinansowanie w kwocie do 200 tys. euro, a także pomoc w pozyskiwania dalszych funduszy.

Science2Business współpracuje bezpośrednio z Centrum Innowacji i Transferu Technologii Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Instytutem Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, Politechniką Warszawską (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki) oraz Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Naukowcy, inżynierowie i pomysłodawcy, którzy chcą zgłosić projekt do realizacji w inkubatorze Science2Business mogą skorzystać z formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.science2business.pl lub przesłać krótki opis swojej koncepcji na adres
zglos.innowacje (at) science2business.pl.

>>> Czytaj: Krakowski Inkubator Technologiczny wystartował


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930