Ruszył Science2Business, polski inkubator innowacyjności. Na powstałe przy nim firmy czeka wsparcie ekspertów, zaplecze do testów i badań oraz dofinansowanie. Science2Business skupia się na trzech branżach: biotechnologia i telemedycyna, energia odnawialna oraz technologie informatyczne i mobilne.
Inkubator Science2Business funkcjonuje dzięki dofinansowaniu z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 w wysokości 19 mln zł. Do inkubatora mogą zgłaszać się pomysłodawcy z całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem regionów: Lubelskiego, Mazowieckiego, Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego.
W założeniach inkubator ma wypełniać tzw. lukę kapitałową. Stanowi pierwsze ogniwo w łańcuchu finansowania "od pomysłu do przemysłu".
– Chcemy udowodnić, że nowatorskie rozwiązania i zyski z ich komercjalizacji mogą pozostawać w Polsce, a nie wyjeżdżać z kraju, czasem oddane za ułamek ich wartości – powiedział Krzysztof Czaplicki, dyrektor ds biotechnologii Science2Business.
Wsparcie, które Science2Business oferuje naukowcom i pomysłodawcom, to m.in. wsparcie specjalistów z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej, a także zarządzania, marketingu i HR. Dla inkubatora pracują też eksperci z zakresu inwestycji kapitałowych i pozyskiwania finansowania do rozwoju innowacyjnych firm, zarówno poprzez giełdę, jak i współpracę z funduszami venture capitals czy private equity.
Firmy powstałe wokół pomysłów zgłoszonych do inkubatora mają szansę na dofinansowanie w kwocie do 200 tys. euro, a także pomoc w pozyskiwania dalszych funduszy.
Science2Business współpracuje bezpośrednio z Centrum Innowacji i Transferu Technologii Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Instytutem Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, Politechniką Warszawską (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki) oraz Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Naukowcy, inżynierowie i pomysłodawcy, którzy chcą zgłosić projekt do realizacji w inkubatorze Science2Business mogą skorzystać z formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.science2business.pl lub przesłać krótki opis swojej koncepcji na adres
zglos.innowacje (at) science2business.pl.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*