Samsung znacznie wyprzedza firmę Apple w Australii

20-12-2011, 15:30

Urządzenia Samsunga cieszą się niezwykle dużą popularnością, co z kolei znacznie pomniejsza udziały konkurentów w rynku - poinformowała firma badawcza IDC.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według IDC południowokoreański producent może się pochwalić w Australii udziałami na rynku smartfonów na poziomie aż 49%. Urządzenia giganta z Cupertino osiągnęły tam natomiast próg tylko 36%.

Czytaj także: Apple przejmuje producenta pamięci Flash

Podobnie sytuacja wygląda w Nowej Zelandii, gdzie Samsung kontroluje 28,5% rynku, natomiast Apple zaledwie 13%. Warto zauważyć, że w przypadku tego kraju, kalifornijska korporacja nie zdołała utrzymać nawet drugiego miejsca, które obecnie należy do chińskiego Huawei.

- Dokonała się istotna zmiana zapotrzebowania użytkowników liczących się z wydatkami, którzy teraz chętniej wybierają smartfony z Androidem - poinformował analityk IDC Yee-Kuan Lau. Zdaniem obserwatorów rynku rosnąca liczba tańszych smartfonów wpływa bardzo niekorzystnie na konkurencyjność urządzeń produkowanych przez firmę Apple.

Warto przypomnieć, że na początku miesiąca Samsung odnotował również inne zwycięstwo nad amerykańską korporacją. Zaledwie dwa tygodnie temu australijski sąd zniósł zakaz sprzedaży tabletów Galaxy Tab. Apple nie było w stanie w odpowiedni sposób umotywować przed sądem stosowności dalszego przedłużania zakazu.

Czytaj także: Wybuch w fabryce urządzeń firmy Apple


Źródło: IDC


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.