Samsung z rekordowym zyskiem

27-04-2012, 18:04

Ponad 5,2 miliarda dolarów zarobił w pierwszym kwartale tego roku Samsung - ujawnił koncern pod koniec tygodnia. To najwięcej w niemal 90-letniej historii firmy.

Samsung stał się również oficjalnie największym producentem telefonów komórkowych. Przez ponad 14 lat tytuł ten należał do Nokii, która znajduje się obecnie w trudnej sytuacji finansowej.

Czytaj także: HTC: Nie naruszamy technologii dotykowej firmy Apple

Dużą część zysków Samsung zawdzięcza niezwykle popularnej linii urządzeń Galaxy, które są bezpośrednią konkurencją dla czołowych sprzętów koncernu Apple. W pierwszych trzech miesiącach roku mobilny oddział koreańskiego koncernu produkował średnio 20 tysięcy smartfonów Galaxy na godzinę.

Zysk operacyjny Samsunga niemal się podwoił się rok do roku, osiągając w pierwszym kwartale 5,2 miliarda dolarów. Akcjonariusze spółki pozytywnie zareagowali na takie doniesienia, a walory firmy zdrożały podczas piątkowej sesji o 2,5%.

Analitycy ostrzegają jednak, że przychody ze sprzedaży smartfonów Samsunga mogą nie być równie dobre w kolejnej części roku. Choć w najbliższym czasie prawdopodobnie dużym zainteresowaniem będzie się cieszył Galaxy S III, późniejsza premiera iPhone'a 5 pod koniec roku może nieco pokrzyżować plany koreańskiej firmie.

Obecnie rynkowa wycena Samsunga sięga 190 miliardów dolarów, co choć jest wciąż jedną trzecią wartości firmy Apple, ponad 11-krotnie wyprzedza na przykład konkurencyjne Sony. Jeszcze większy kontrast widać w przypadku Nokii, która wyceniana jest na kilkanaście miliardów dolarów.

Czytaj także: Galaxy S III z ekranem 4,7 cala


Źródło: Samsung
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy