Samsung skorzysta na nieobecności telefonu firmy Apple w Chinach

20-01-2012, 12:25

Podczas tegorocznego Chińskiego Nowego Roku najlepiej sprzedawać się będą w tamtym kraju prawdopodobnie urządzenia Samsunga. Firma Apple sama wyeliminowała się tym razem z walki.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W chińskich sklepach firmy Apple niedługo po premierze smartfona iPhone 4S wstrzymano jego sprzedaż w związku z ogromnym zainteresowaniem urządzeniem. Użytkownicy byli bardzo niezadowoleni z tego powodu.

Czytaj także: Pracownicy Foxconnu grożą samobójstwami

Jak informowaliśmy niedawno, część zdenerwowanych długim wyczekiwaniem na nowe urządzenie klientów obrzuciła jajkami sklep firmy AppleOkoło piątej rano tłum przedarł się przez wyznaczoną linię - informowała tamtejsza policja. - Każdy walczył, kilka osób zostało rannych.

Według serwisu Bloomberg nieobecność firmy Apple na chińskim rynku smartfonów to prawdziwy świąteczny prezent dla jego konkurentów. Według informacji podawanych przez tamtejszy rząd w ubiegłym roku, w okresie tygodniowych świąt związanych z Chińskim Nowym Rokiem, sklepy wygenerowały aż 64 miliardy dolarów ze sprzedaży.

Nikt nie ma wątpliwości, że najwięcej na nieobecności smartfona iPhone zyska Samsung. Jak zauważają analitycy, nawet gdyby Apple zdecydowało się na przywrócenie sprzedaży swojego urządzenia jeszcze przed końcem stycznia, klienci i tak robią zakupy już teraz, by móc obdarować najbliższych prezentami. Z pewnością obecna sytuacja cieszy również innych producentów smartfonów z Androidem, jak HTC czy Motorolę, które w ostatnim czasie nie mogły się pochwalić najlepszymi wynikami.

Czytaj także: Rozpoczęto produkcję iPada 3?


Źródło: Bloomberg


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.