Samsung Galaxy S III to jeden z tych smartfonów z Androidem, który ma wytyczać trendy w rozwoju tych urządzeń. Ten oczekiwany telefon z dużym ekranem i czterordzeniowym procesorem został zaprezentowany w Londynie, w czasie imprezy w Earls Court Exhibition Centre.
reklama
Urządzeń z Androidem jest wiele, a niektóre ich aktualizacje są naprawdę kosmetyczne. Na Samsunga Galaxy III S czekało jednak wiele osób i narosło wokół tego wydarzenia wiele plotek. Dlaczego? Bo urządzenia z serii Galaxy S były rozwijane wspólnie z Google i uznawane są za "superfony", które stanowią coś w rodzaju wzorca smartfona z Androidem, wykorzystującego możliwości systemu Google w 100%.
Telefon został zaprezentowany na imprezie Londynie. Jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Exynos 4 1,4 GHz, 1 GB RAM oraz 16, 32 lub 64 GB pamięci. Ekran Super AMOLED jest bardzo duży (4,8'') i dysponuje rozdzielczością 1280×720.
Użytkownicy mają do dyspozycji dwie kamery (8 MP oraz 1,9 MP), akcelerometr, GPS, kompas, żyroskop, NFC oraz... barometr. Dobrze jednak wiemy, że w dzisiejszych smartfonach to nie specyfikacja techniczna jest ważna i nawet barometr nie będzie odgrywał kluczowej roli w ewentualnym sukcesie urządzenie. Naprawdę liczy się to, czy urządzenie jest "fajne" i jak się je "czuje". Tego nie da się obiektywnie zmierzyć.
Pierwsi recenzenci Samsunga Galaxy III S przyznają, że wielkość ekranu robi wrażenie, a balans kolorów wydaje się dobry. Urządzenie generalnie wydaje się duże, ale tylko w dwóch wymiarach (długość, szerokość), bo grubość wynosząca 8,6 mm sprawia, że ostatecznie wydaje się ono zgrabne. Smartfon jest lekki, co jest zapewne zasługą zastosowania obudowy z tworzywa sztucznego.
Na zewnątrz urządzenie praktycznie nie ma prostych linii i kątów, dzięki czemu wydaje się naturalnie leżeć w dłoni. Samsung postarał się również o to, aby korzystanie z oprogramowania było bardziej intuicyjne i "naturalne". Galaxy III S korzysta z interfejsu TouchWiz i aplikacji typowych dla Samsunga, tak więc pod względem interfejsu nie jest to "typowy Android 4.0.4".
:[IMG-92f55]:
Wiele rzeczy można zrobić gestem. Wystarczy przytrzymać palec na ekranie i obrócić urządzenie o 90 stopni, a uruchomi się aparat cyfrowy. Można też korzystać z komend głosowych. Różni recenzenci podkreślają, że oprogramowanie działa przy tym wszystkim płynnie, jest bardzo "responsywne". Bez tej płynności sterowanie gestami wcale nie byłoby przyjemne czy efektowne.
(EDIT: Ewa Lalik pisząca dla SpidersWeb.pl ma nieco inne, to znaczy "gorsze" doświadczenia z tym telefonem. Jej zdaniem jest za duży, a komendy głosowe wcale nie działają tak idealnie (zob. Samsung Galaxy SIII – pierwsze wrażenia).
Istotnymi dodatkami do telefonu mogą okazać się usługi. Samsung chce udostępnić m.in. usługę muzyczną z funkcją podobną do iTunes Match. Oczywiście będzie to tylko jedna z usług dostępu do multimediów, obok istniejących już ofert Samsunga oraz Google Play.
Urządzenie ma być dostępne w Europie od 29 maja. W chwili obecnej Samsung nie mówi o cenie.
Poniżej przygotowany przez Engadget film prezentujący oprogramowanie Samsunga Galaxy III S.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|