Samsung Galaxy S III - kolejny "superfon" z Androidem

04-05-2012, 09:09

Samsung Galaxy S III to jeden z tych smartfonów z Androidem, który ma wytyczać trendy w rozwoju tych urządzeń. Ten oczekiwany telefon z dużym ekranem i czterordzeniowym procesorem został zaprezentowany w Londynie, w czasie imprezy w Earls Court Exhibition Centre.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Urządzeń z Androidem jest wiele, a niektóre ich aktualizacje są naprawdę kosmetyczne. Na Samsunga Galaxy III S czekało jednak wiele osób i narosło wokół tego wydarzenia wiele plotek. Dlaczego? Bo urządzenia z serii Galaxy S były rozwijane wspólnie z Google i uznawane są za "superfony", które stanowią coś w rodzaju wzorca smartfona z Androidem, wykorzystującego możliwości systemu Google w 100%.

Samsung Galaxy III S
fot. Samsung - Samsung Galaxy III S

Telefon został zaprezentowany na imprezie Londynie. Jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Exynos 4 1,4 GHz, 1 GB RAM oraz 16, 32 lub 64 GB pamięci. Ekran Super AMOLED jest bardzo duży (4,8'') i dysponuje rozdzielczością 1280×720.

Użytkownicy mają do dyspozycji dwie kamery (8 MP oraz 1,9 MP), akcelerometr, GPS, kompas, żyroskop, NFC oraz... barometr. Dobrze jednak wiemy, że w dzisiejszych smartfonach to nie specyfikacja techniczna jest ważna i nawet barometr nie będzie odgrywał kluczowej roli w ewentualnym sukcesie urządzenie. Naprawdę liczy się to, czy urządzenie jest "fajne" i jak się je "czuje". Tego nie da się obiektywnie zmierzyć.

Czytaj: Android jest otwarty, ale Galaxy Nexus nie!

Pierwsi recenzenci Samsunga Galaxy III S przyznają, że wielkość ekranu robi wrażenie, a balans kolorów wydaje się dobry. Urządzenie generalnie wydaje się duże, ale tylko w dwóch wymiarach (długość, szerokość), bo grubość wynosząca 8,6 mm sprawia, że ostatecznie wydaje się ono zgrabne. Smartfon jest lekki, co jest zapewne zasługą zastosowania obudowy z tworzywa sztucznego.

Na zewnątrz urządzenie praktycznie nie ma prostych linii i kątów, dzięki czemu wydaje się naturalnie leżeć w dłoni. Samsung postarał się również o to, aby korzystanie z oprogramowania było bardziej intuicyjne i "naturalne". Galaxy III S korzysta z interfejsu TouchWiz i aplikacji typowych dla Samsunga, tak więc pod względem interfejsu nie jest to "typowy Android 4.0.4".

:[IMG-92f55]:

Wiele rzeczy można zrobić gestem. Wystarczy przytrzymać palec na ekranie i obrócić urządzenie o 90 stopni, a uruchomi się aparat cyfrowy. Można też korzystać z komend głosowych. Różni recenzenci podkreślają, że oprogramowanie działa przy tym wszystkim płynnie, jest bardzo "responsywne". Bez tej płynności sterowanie gestami wcale nie byłoby przyjemne czy efektowne.

(EDIT: Ewa Lalik pisząca dla SpidersWeb.pl ma nieco inne, to znaczy "gorsze" doświadczenia z tym telefonem. Jej zdaniem jest za duży, a komendy głosowe wcale nie działają tak idealnie (zob. Samsung Galaxy SIII – pierwsze wrażenia).

Istotnymi dodatkami do telefonu mogą okazać się usługi. Samsung chce udostępnić m.in. usługę muzyczną z funkcją podobną do iTunes Match. Oczywiście będzie to tylko jedna z usług dostępu do multimediów, obok istniejących już ofert Samsunga oraz Google Play.

Urządzenie ma być dostępne w Europie od 29 maja. W chwili obecnej Samsung nie mówi o cenie. 

Poniżej przygotowany przez Engadget film prezentujący oprogramowanie Samsunga Galaxy III S.

Czytaj: Steve Wozniak: Windows Phone jest pięknySprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.