Samsung: Galaxy Nexus obejdzie patenty Apple'a

20-10-2011, 09:13

Szef mobilnego oddziału Samsunga poinformował, że zaprezentowany niedawno smartfon Galaxy Nexus nie powinien mieć problemów w związku z naruszeniami patentów.

Shin Jong-kyun szefujący mobilnemu działowi południowokoreańskiego giganta zapewnił podczas premiery urządzenia: Teraz będziemy unikali wszystkiego, czego tylko możemy, i weźmiemy patenty bardzo poważnie.

Czytaj także: Samsung chwali się świetnymi wynikami swoich smartfonów

Szef Samsunga przyznał również, że patenty nierzadko są bardzo skomplikowane i trudne do zidentyfikowania. Choć zapewnił, że jego korporacja zrobiła wszystko, co w jej mocy, by nie naruszyć własności intelektualnych Apple'a, niewykluczone jednak, że firma z Cupertino odnajdzie w nowym Nexusie należące do niej rozwiązania.

Shin powiedział, że liczne pozwy sądowe, jakie w ostatnich miesiącach wystosowały Samsung oraz Apple, to "tylko początek" długiej wojny patentowej, której oznak końca nie dostrzega. Zobaczymy, czy Galaxy Nexus będzie w 100% wolny od naruszeń patentowych, obserwując kolejne pozwy Apple'a - powiedział szef Samsunga.

- Nie sądzę, żeby można było wiele zyskać pozywając Apple'a - dodał Shin. - Tym, co tracimy, jest duma z naszej marki. Zapowiedział również, że Samsung planuje w przyszłości zatrudnić więcej prawników, gdyż "posiadanie technologicznej mocy" nie jest wystarczające.

Na początku października Samsung starał się zablokować sprzedaż nowego smartfona od Apple'a w niektórych krajach. Gigantowi z Cupertino udało się natomiast wywalczyć zakaz sprzedaży tabletu Galaxy Tab na rynku w Australii i w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj także: Quanta Computer także zapłaci Microsoftowi za Androida


Źródło: Yonhap
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy