Microsoft prezentuje kolejne smartfony z WP 7.5 Mango

20-10-2011, 10:20

Andy Lees z Microsoftu zaprezentował na konferencji AsiaD trzy nowe smartfony, które wyposażone będą w nową wersję platformy mobilnej od Microsoftu.

Nowe urządzenia to HTC Titan, Samsung Focus S oraz Samsung Focus Flash. Microsoft już wcześniej chwalił się na swoim blogu wspomnianymi smartfonami, jednak po raz pierwszy zdecydował się je pokazać publicznie.

Czytaj także: Nokia Sun z Mango w połowie listopada

Użytkownicy zdecydowanie się nie zawiedli, a komentatorzy zwracają uwagę na prosty i czytelny design urządzeń. HTC Titan, zaprezentowany już nieco wcześniej, wyposażony będzie w 4,7-calowy ekran, a także dwie kamery - do wideorozmów i nagrywania materiałów w wysokiej rozdzielczości.

Samsung Focus S jest następcą pierwszego Focusa, tym razem wyposażonym w ekran Super AMOLED Plus o przekątnej 4,3-cala i procesor 1,4 GHz. Producent chwali się także, że umożliwia pobieranie plików z "prędkością 4G", jednak nie oferuje wsparcia dla LTE.

Ostatni ze smartfonów to Focus Flash, również od południowokoreańskiego producenta. Sprzęt posiada ekran Super AMOLED Plus o przekątnej 3,7-cala i procesor 1,4 GHz. Urządzenie ma być nieco tańsze niż Focus S, jednak wciąż trudno narzekać na jego parametry.

Nowe smartfony z WP 7.5 Mango
fot. - Nowe smartfony z WP 7.5 Mango
Przy okazji konferencji Web 2.0 Summit Steve Ballmer mówił, że urządzenia z Windows Phone'em przeznaczone są dla użytkowników, którzy nie chcą się zagłębiać w techniczne szczegóły ich działania. Nie musisz być informatykiem, by korzystać z Windows Phone'a - zapewniał szef Microsoftu. - Myślę jednak, że musisz nim być, jeśli chcesz używać Androida.

Czytaj także: Windows Phone chce być trzecią platformą na smartfonach


Następny artykuł » zamknij

LTE w Plusie - ruszają testy

Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy