Samsung chce inwestować w innowacje

02-01-2012, 15:24

Jak zapowiedział szef Samsunga, 2012 rok nie będzie łatwy dla jego firmy, jednak pomóc mają inwestycje w najważniejszych obszarach jej działania.

Lee Kun-Hee z Samsunga zapowiedział, że jego korporacja będzie w tym roku kupowała nowe startupy, a także dokonywała inwestycji na większą skalę niż do tej pory - podała agencja AFP.

Czytaj także: Argentyna zablokowała sprzedaż urządzeń firmy Apple

- Przyszłość Samsunga leży w nowych biznesach, nowych produktach i nowych technologiach - powiedział Lee Kun-Hee. Podkreślił również, że obecne czasy wymagają podwyższenia nakładów na inwestycje, a także skupienie się eksporcie.

- Powinniśmy zmienić strukturę naszej firmy, by była bardziej otwarta, elastyczna oraz innowacyjna - tłumaczył szef Samsunga. - Powinniśmy myśleć wyłącznie o rzeczach nowych i łamać wszystkie istniejące już zasady. Pomimo radykalnych zapowiedzi firma już teraz radzi sobie bardzo dobrze.

Południowokoreański gigant odniósł w ubiegłym roku wiele sukcesów na rosnących rynkach smartfonów oraz tabletów. Spowolnienie gospodarcze oraz problemy ekonomiczne na rynkach w Europie oraz Stanach Zjednoczonych zmuszają jednak do ciągłej ewolucji i kreowania unikalnych produktów.

Czytaj także: Samsung Galaxy S III już w lutym?


Źródło: AFP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy