Są gry w Google+, ale się nie narzucają

12-08-2011, 07:27

W usłudze Google+ pojawiły się pierwsze gry. Google nie chce ich jednak promować w sposób uciążliwy dla tych, których granie nie interesuje. Po prostu gry w usłudze Google mają swoje oddzielne miejsce.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wprowadzenie gier do Google+ nikogo nie zaskoczyło. Zwiastuny tego wydarzenia pojawiły się w kodzie usługi, a poza tym dziś nikt nie kwestionuje znaczenia gier dla serwisów społecznościowych. Zaskoczyć mogło jedynie tak szybkie wprowadzenie gier do Google+.

Gry w Google+
fot. - Gry w Google+

Start został wczoraj ogłoszony na blogu Google. Strona z grami jest dostępna dzięki przyciskowi nad strumieniem użytkownika (w chwili pisania tego tekstu nie mają do niego dostępu wszyscy użytkownicy Google+). Wchodząc na stronę gier, ujrzymy m.in. otrzymane zaproszenia i informacje z kręgów dotyczące gier. Również na tej stronie będą się pojawiać informacje o osiągnięciach graczy. 

>>> Czytaj: Zynga: Tylko co 20. gracz płaci

Idea Google+ jest taka, aby informacje dotyczące gier docierały tylko do osób zainteresowanych tą rozrywką. Ten, kto nie gra, nie dowie się, że znajomy wygrał w pokera lub pobił rekord w Angry Birds. To bardzo dobre posunięcie. Z jednej strony Google stanie się alternatywą dla Facebooka, jeśli chodzi o gry. Z drugiej strony usługa nie będzie przeszkadzać tym, którzy od początku cenili brak gier w Google+.

:[SONDA]:

Na wstępie Google+ oferuje 16 gier m.in. Sudoku, Angry Birds, Crime City, Bubble Island. 15 gier bazuje na technologii Flash, jedna na HTML5. Firma stworzyła też blog dla deweloperów zainteresowanych tworzeniem gier dla Google+. Google zapowiada, że będzie powoli dodawać nowe funkcje dla deweloperów, aby aplikacje na jej platformie cechowała wysoka jakość. 

W przyszłości Google+ może zaoferować deweloperom lepsze warunki niż Facebook. W lipcu wirtualna waluta Facebooka stała się obowiązkowa dla twórców gier. To sprawiło, że musieli oni oddać Facebookowi 30% przychodów. Google prawdopodobnie zażąda niższej prowizji, być może 5%.

>>> Czytaj: Zaproś znajomych do Google+ wysyłając link


Źródło: Google


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.