Rydzyk zrywa z CenterNetem. Koniec telefonii wRodzinie?

01-07-2010, 15:45

Fundacja Lux Veritatis postanowiła wypowiedzieć umowę o współpracy z firmą CenterNet, która miała pomóc w rozwoju telefonii komórkowej wRodzinie, ale - jak wynika z wydanego wczoraj oświadczenia - nie wywiązała się z podjętych zobowiązań.

Sieć komórkowa wRodzinie zadebiutowała 11 lipca ub.r. w czasie XVII pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Ciepłych słów pod adresem nowo uruchomionej telefonii nie szczędził Jarosław Kaczyński, który zadeklarował, że sam będzie z niej korzystał.

Od wielu miesięcy oczekiwaliśmy na uruchomienie usług, które powinien nam zapewnić operator, jakim jest CenterNet S.A., takich jak: dostępność do Internetu, roaming dla połączeń międzynarodowych, poczta głosowa, MMS, SMS Premium i innych. Nie mogliśmy również uzyskać wiążącej daty wprowadzenia tzw. usług post-paidowych, czyli umów abonenckich - poinformował wczoraj, 30 czerwca, zarząd fundacji Lux Veritatis.

Oferta wRodzinie miała być konkurencyjna pod względem jakości i ceny. Nie udało się, stąd decyzja o zakończeniu współpracy z firmą CenterNet, przeciwko której - jak czytamy w oświadczeniu - skierowano pozwy do sądu z tytułem nakazu zapłaty (operator nie regulował bowiem zobowiązań wynikających z podpisanych umów).

Zarząd fundacji zapewnił, że opłacone wcześniej połączenia operator powinien zrealizować, gdyż wymaga tego od niego prawo telekomunikacyjne. Nie należy jednak dokonywać nowych wpłat na doładowania i doładowywać kont poprzez zakup "zdrapek".

Lux Veritatis pracuje już nad uruchomieniem infolinii, która umożliwi użytkownikom wRodzinie uzyskanie odpowiedzi na pytania nasuwające się w związku z zaistniałą sytuacją.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wRodzinietag telefonia komórkowatag MVNOtag Centernet
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930