Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Społeczności skupione wokół hackerspace’ów stanowią na całym świecie trzon w procesie rozwoju nowych technologii. To właśnie w tych miejscach programiści, osoby zainteresowane nowymi technologiami i startupowcy spotykają się, by dyskutować o innowacyjnych rozwiązaniach, ale przede wszystkim tworzyć je i wdrażać.

robot sprzątający

reklama


Trójmiasto jest kolejnym miastem w Polsce, w którym powstaje tego typu przestrzeń. Do tej pory swoje liczne społeczności zbudowały wokół siebie hackerspace w Warszawie, Krakowie czy we Wrocławiu. Teraz przyszedł czas na Polskę północną.

Otwarcie, które nastąpiło 2 lipca br., było bardzo huczne. Z tej okazji Fundacja CODE:ME, która powołała trójmiejski Hacker:space do życia, przygotowała liczne atrakcje i możliwości zetknięcia się z technologiami, które będą w tym miejscu rozwijane.  Podczas dwóch dni odbyło się 12 bezpłatnych, całodziennych warsztatów wprowadzających do świata programowania i budowy innowacyjnych prototypów urządzeń. Ponad 200 osób miało okazje uczyć się takich technologii jak Java, JavaScript, PHP, HTML/CSS, Python, C# i .Net, tworzyć urządzenia oparte o mikrokontrolery Arduino i Genuino 101, wytwarzać gry z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości czy budować programowalne roboty z wykorzystaniem LEGO Mindstorm.

HACKER:SPACE Trójmiasto

- Wyjątkowe wydarzenie, nie tylko bezpłatne, ale i na prawdę na wysokim poziomie. Warsztaty, w których brałam udział, utwierdziły mnie, że programowanie jest czymś, co chcę robić - mówi jedna z uczestniczek wydarzenia. - Czekam z niecierpliwością na to, co będzie się działo w ramach Hacker:space Trójmiasto - dodaje.

HACKER:SPACE Trójmiasto będzie przestrzenią otwartą dla każdego pasjonata nowych technologii, zarówno dla tych dopiero zaczynających, jak i specjalistów. Stanie się także miejscem spotkań lokalnych grup promujących nowe technologie. To tutaj odbywać będą się warsztaty, networking i wymiana doświadczeń. Celem Hacker:space'a  jest tworzenie zaawansowanych projektów, które będą mogły ewoluować i przeradzać się w prawdziwe biznesy. Ten obszar będą wspierać także spotkania z doświadczonymi trenerami i przedsiębiorcami, którzy specjalizują się na polu Internet of Things.

Realizację powyższych celów będą wspierać także uznane marki, m.in. IBM, Microsoft, Amazon czy Intel, ale także instytucje otoczenia biznesu, jak Inkubator Starter czy uczelnie wyższe, w tym Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański. Potwierdziły one już chęć wsparcia swoimi specjalistami, ale także oprogramowaniem i sprzętem.

HACKER:SPACE Trójmiasto

- Hacker:space Trójmiasto ma łączyć ludzi pełnych pasji do tworzenia nowych technologii. Ma zapewniać możliwości ich realizacji i sprzyjać komfortowym miejscem do pracy. To miejsce, którego już od dawna brakowało na mapie pomorskiego ekosystemu. Teraz możemy skupić się na jego rozwoju - mówi Marcin Młyński, prezes Fundacji CODE:ME

Więcej szczegółów: www.codeme.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E