Różne rodzaje kont administratorów na Facebooku

31-05-2012, 19:18

Społecznościowy gigant wprowadził nowości do stron fanowskich na Facebooku, które ułatwią zarządzanie profilami przez wiele osób. Teraz poszczególnym administratorom można nadawać różne uprawnienia.

W pomocy technicznej Facebooka można przeczytać, że administratorzy zostaną podzieleni aż na pięć grup. Największe uprawnienia będzie posiadał Menedżer, czyli odpowiednik dotychczasowego administratora z pełną możliwością zarządzania daną stroną.

Czytaj także: Opera dla Facebooka? Nie taniej niż za miliard

Wśród grup znajdziemy również Twórcę Treści, Moderatora, Reklamodawcę, a także Analityka. Stworzenie takiego podziału zmniejszy ryzyko związane ze zniszczeniem społecznościowego wizerunku danej firmy przez niewykwalifikowanych pracowników. Na tym jednak nie kończy się lista nowości.

Uprawnienia poszczególnych administratorów na Facebooku
fot. - Uprawnienia poszczególnych administratorów na Facebooku
Ciekawostką, o której wspomina Pretty Klicks, jest długo oczekiwana możliwość planowania przyszłych wpisów na Facebooku, a także ustalania daty i godziny ich automatycznej publikacji. Administratorzy kont w społecznościowej witrynie będą mogli ustawić czas publikacji nawet na sześć miesięcy do przodu.

Nowości na razie nie są dostępne dla większości internautów, jednak można oczekiwać, że powinny zostać udostępnione wszystkim już w najbliższych tygodniach. Jak informowaliśmy niedawno, od Facebooka odwróciły się natomiast ostatnio wyszukiwarki, którym prawdopodobnie nie spodobało się, że witryna niezbyt chętnie dzieli się informacjami publikowanymi przez internautów.

Czytaj także: Orkut integruje się z Google+


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031