Rozmowy Skype w jakości HD dzięki telewizorom Panasonic Viera

02-07-2010, 15:54

Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce kamerę internetową TY-CC10, która rozszerza funkcjonalność Viera Cast w telewizorach Panasonic o możliwość prowadzenia wideo-rozmów przez komunikator Skype.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sonda
Rozmowy za pomocą telewizorów będą:
  • Wygodniejsze
  • Uciązliwe
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

Od początku lipca br. użytkownicy telewizorów Panasonic Viera serii VT, V20, G20 i wybranych modeli serii D28 mogą rozszerzyć funkcjonalność swojego telewizora o możliwość prowadzenia wideo-rozmów. Wprowadzona do sprzedaży w Polsce kamera internetowa TY-CC10 stwarza możliwość korzystania z usługi komunikacji w wysokiej rozdzielczości poprzez komunikator Skype.

Kamera Panasonic zapewnia przekaz strumienia obrazu w maksymalnej rozdzielczości HD 1280x720, w formacie H.264 z prędkością do 22 fps (lub do 30 fps w formacie VGA). System audio został zbudowany na bazie czterech bezkierunkowych, szerokokątnych mikrofonów, które dla zwiększenia jakości transmisji dźwięku i jego rejestrowania zostały wyposażone w system kancelacji echa eliminujący pogłos, który mógłby powstać w dużych pomieszczeniach.

>> Czytaj też: Niemcy: Policja skarży się na szyfrowanie Skype

Kamera Panasonic TY-CC10
fot. - Kamera Panasonic TY-CC10
Kamera jest montowana na szczycie obudowy telewizora i zasilana przez port USB 2.0. Jak zapewnia producent, obraz zbierany przez obiektyw nie traci na jakości nawet wtedy, kiedy dystans dzielący rozmówców od kamery wynosi 5 metrów.

- Komfortu komunikacji Skype Video za pośrednictwem telewizora Panasonic Viera nie da się porównać z tradycyjnymi sposobami wykorzystującymi małe ekrany komputerowe – zapewnia Maciej Pączka, Product Manager w polskim oddziale firmy Panasonic Marketing Europe. – To niesamowicie wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy być w kontakcie z bliskimi bez konieczności ruszania się z kanapy – dodaje

>> Czytaj też: Skype 3G - 5 milionów pobrań

Telwizor Panasonic z kamerą
fot. - Telwizor Panasonic z kamerą
  Aplikacja Viera Cast z usługą komunikatora Skype jest dostępna w modelach telewizorów plazmowych i LED LCD Panasonic Viera serii VT, V20, G20 i wybranych modeli serii D28 z 2010 roku. Kamera TY-CC10 można w Polsce zakupić od początku lipca w sugerowanej cenie 549 złotych brutto.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag Skypetag rozmowy HDtag Panasonictag kamera TY-CC10
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.