Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Router idealny dla gamera

07-09-2018, 19:10

Utrata zasięgu w czasie wideorozmowy, wolno ładująca się strona, zacinający się film, a zwłaszcza lagi w czasie gry, to problemy dotykające użytkowników komputerów. Jak im zapobiec? Gwarancją bezproblemowego korzystania z internetu jest odpowiedni sprzęt, a router Wi-Fi to jedna z części systemu, które wpływają na jakość połączenia.

Jakość połączenia nie zależy tylko od routera. Na to, jak szybki będzie internet, z którego korzystamy, wpływ ma wiele czynników. Procesor komputera, karta sieciowa, karta graficzna, to niektóre elementy, których wydajność, decyduje o prędkości łączenia z siecią.

Grupą, która najbardziej docenia szybkość łącza, są prawdopodobnie gracze. To właśnie dla nich istotne jest, czy połączenie z internetem nie zostanie zerwane, w najmniej odpowiednim momencie rozgrywki. Założeniem, jakim kierują się gamerzy, podczas wyboru routera, jest zapewnienie, o szybkości urządzenia łączącego z siecią, ponieważ natychmiastowa reakcja w grach online może przesądzić o wygranej lub przegranej. Jaki więc router jest dla gamera idealny?

Do gier online, polecane są przede wszystkim urządzenia kablowe. Dają one pewność stałego połączenia z internetem. W przypadku bezprzewodowych dochodzi czasem do natychmiastowej utraty zasięgu. A co jeżeli z sieci domowej korzysta kilku użytkowników? Ważna jest stabilność, router powinien łączyć urządzenia, przez osobne kanały z siecią, tak by nikt nie tracił na jakości połączenia. Nie często jest też możliwe, żeby router WiFi znajdował się w tym samym pomieszczeniu, w którym jest komputer gracza. Łącze może napotkać różne utrudnienia, np. ściany, które mogą zaburzyć sygnał.

Kolejny problem, który może przeszkodzić w grze online, to zakłócenia. Zwykłe routery najczęściej działają tylko na jednym paśmie 2,4 GHz. Dla zwykłych użytkowników sieci takie zaburzenia mogą nie mieć znaczenia, ale dla gamerów, mogą mieć istotny wpływ na rozgrywkę. Dlatego tak ważne, by wybierane urządzenie miało dwa pasma, jedno 2,4 GHz, a drugie 5 GHz.

Na koniec pamiętajmy, że na sukces gamera składa się zawsze wiele czynników: doświadczenie, sprzęt, czy odpowiednie warunki techniczne, w tym szybkość sieci.

Źródło: EZVIZ


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik